FK Pardubice FK Pardubice 2 : 2 (2 : 1) FK Pardubice FC Oberlausitz Neugersdorf

Přátelská utkání A-týmu 2016/2017 | přátelské utkání | 02.07.2016 | hřiště Srch

Remíza s německým Neugersdorfem

V sobotním dopoledni na hřišti v Srchu přivítal FK Pardubice německý celek FC Oberlausitz Neugersdorf, který hraje Regionální ligu skupinu Severovýchod a skončil v ní v uplynulé sezoně na pátém místě. V první půli jasně dominovali domácí, ale ve druhém se hra vyrovnala a hosté se dvěma expardubáky v sestavě se štěstím vyrovnali a uhráli tak remízu 2:2.

Přípravný zápas

FK Pardubice - FC Oberlausitz Neugersdorf  2:2 (2:1)

Pardubičtí do zápasu vstoupili velmi aktivně a výsledkem toho bylo rychlé dvoubrankové vedení. Nejprve ve 4. minutě po centru Pospíšila otevřel skóre nechytatelnou hlavičkou Kayamba - 1:0. Za další tři minuty po závaru před brankou hostí nejprve zakončoval Kayamba, jeho střela ještě byla zblokována, ale dorážka Ladry již byla gólová - 2:0. I nadále domácí diktovali tempo hry a soupeř do konce první půlhodiny zahrozili jen ze dvou rychlých brejků. Ve 36. minutě ale centrovaný míč po nedohodě s Knoblochem poslal hlavou do vlastní sítě Kakrda - 2:1

Do druhé půle udělali oba celky několik změn, ale zejména u hostů to bylo výrazně viditelné. Hra se oproti první půli vyrovnala, ale dlouho k vidění nebyla žádná velká šance. Až v 67. minutě zahrozili hosté a jen dobrý zákrok Knoblocha, který konečky prstů vytlačil míč na roh zachránil domácí od vyrovnání. Jenže to nakonec stejně přišlo, když Zavadil místo odkopu ve vápně nechával míč dojet do autu, což však přečetl německý hráč a předložil míč před branku volnému Dittrichovi, který pohodlně vyrovnal na konečných 2:2.

Fakta - branky: 4. Kayamba, 7. Ladra - 36. vlastní (Kakrda), 78. Dittrich. Rozhodčí: Vodrážka z Pardubic (Starý, Ujec). Diváků: 120.

Sestavy - FK PCE: Knobloch - Šejvl (46. D. Pánek), Jeřábek, Kejmar (46. Zavadil), Kakrda (46. Prokopec) - Pospíšil (70. Šejvl), Kudrna, Řezníček (70. Kejmar), Fousek - Kayamba (70. Ladra), Ladra (46. Petráň).

NEUGERSDORF: Kotěra (46. Flückiger) - Fröhlich, Berg, Temel, Krautschik - Petrick, Zintl, Gino, Talison, Schreiba - Sobe. Střídali: Penc, Dittrich, Loučka, Wolf.

Příští utkání: FK Pardubice - FK Poprad (středa 6.7.2016 od 17,00 hodin v Lázních Bohdaneč).

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 02.07.2016 | Zdroj fotky: )