FK Pardubice U-16

FK VIAGEM Příbram FK Pardubice U-16 2 : 2 (1 : 1) FK Pardubice U-16 FK Pardubice U-16

Česká liga dorostu U-16 2015/2016 | 22. kolo | 07.05.2016 | stadion U Litavky

U 16 si veze z Příbrami bod

Stadion U Litavky v Příbrami byl dějištěm našeho dalšího utkání.

1. FK Příbram - FK Pardubice 2:2 (1:1) p. k. 5:4

Branky: Pekárek (Solil), Solil (Pekárek).

Sestava: Blažek - Dastych, Pekárek, Špatenka, Kosek - Novotný Jan, Solil, Gočaltovský, Žahourek (75. Formáček) - Valenta

(65. Slavík), Boura.

Kvůli zraněním a nemocem byla naše sestava hodně omlazená, ale kluci těžké utkání výsledkově zvládli. Domácí začali lépe, nás podržel Blažek, ale přesto šli do vedení po dorážce střely vyražené naším golmanem. Naše nadějné akce jsme do konce nedotáhli a tak se ujala střela - centr Pekárka, kdy hrubě chyboval domácí brankář. Začátek druhé půle byl herně z naší strany nejvydařenější, proti extrémě fyzicky vyspělému soupeři v této kategorii jsme šli do vedení po standardní situaci Žahourka, hlavičce Pekárka a dorážce Solila. Domácí se oklepali a dostali nás pod tlak, z mnoha standardních situací ale branku nedali, přežili jsme i velký závar v našem brankovém území, až sedm minut před koncem střela ze střední vzdálenosti prošla Blažkovi až do sítě.

V penaltách nedali první domácí, "srovnal" Slavík a v šesté sérii neuspěl brankář Blažek svým lajdáckým pokusem.

Poděkování patří U15 za poskytnutí trojice hráčů a těm pak za jejich nadějné výkony v utkání.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 09.05.2016 | Zdroj fotky: Radek Klier )