FK Přelouč FK Pardubice B 1 : 2 (0 : 2) FK Pardubice B FK Pardubice B

Krajský přebor 2015/2016 | 28. kolo | 04.06.2016 | stadion Přelouč

Těsná výhra rezervy v Přelouči

Na staveništi v Přelouči začali hosté famózně a již ve 13. minutě vedli 0:2 a zdálo se, že z toho bude další debakl nebohého soupeře. Opak však byl pravdou a po snížení domácích z penalty na začátku druhé půle to bylo zbytečné drama až do konce. Tři body si ale dle očekávaní pardubická rezerva nakonec odvezla.

28. kolo

FK Přelouč - FK Pardubice B  1:2 (0:2)

Hosté do zápasu vstoupili aktivně a výsledkem toho byla již druhá minuta, kdy po centru Fuska otevřel skóre hlavou Valenta - 0:1. V 6. minutě gólman Marek vytáhl gólovou hlavičku Klátila na roh. V 8. minutě po chybě Kováře v rozehrávce šel úplně sám na Hrnčíře Mihovský, ale v koncovce trefil tyč pardubické branky! Otevřený fotbal pokračoval a hned z protiútoku Marek vyrazil další dobrou střelu Klátila. Ve 12. minutě do vápna vnikl Valenta, byl podražen a nemohlo z toho být nic jiného než nařízení pokutového kopu. K němu se postavil Prokopec a zvýšil na 0:2. I ve zbytku první půle měli hosté herní převahu, ale žádnou další branku již nepřidali.
Do druhé půle ale hosté nastoupili vlažně a bez pohybu. Výsledkem toho byla v 55. minutě zbytečná penalta po zákroku Hrnčíře na domácího útočníka. K té se postavil Novák a bezpečně proměnil - 1:2. Tento gól vlil domácím krev do žil, ti zvýšili důraz a bojovnost. Žádnou velkou šanci si ale nevypracovali. Naopak v 75. minutě orazítkoval tyč Klátil a v 83. dělovku Fuska vyrazil Marek, který zlikvidoval i další příležitosti. Do konce zápasu se pak již nic zajímavého neudálo a hosté potvrdili roli favorita i když po těsné výhře 1:2.

Fakta - branky: 55. Novák z pen. - 2. Valenta, 13. Prokopec z pen. ŽK: 1:1. Rozhodčí: Hořínek z Hradce nad Svitavou (Raplík, Kunc). Delegát: Honl z České Třebové. Diváků: 100.

Sestavy - PŘELOUČ: Marek - Kačírek, Řezníček II, Ulrych (74. Kmoníček), Váša - Pištora (90. Hajn), Novák, Machačný, Vančura - Mihovský, Ma. Beránek (65. Rokyta).
FK PCE B: Hrnčíř - Řehák, Kejmar, Vencl, F. Pánek - Valenta, Prokopec, Kovář, Fusek - D. Pánek (76. Staněk), Klátil (85. Tichý).

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 04.06.2016 | Zdroj fotky: redakce FK )