SK Polička FK Pardubice B 1 : 1 (1 : 0) FK Pardubice B FK Pardubice B

Krajský přebor 2015/2016 | 26. kolo | 22.05.2016 | stadion Polička

Penaltová výhra rezervy v Poličce

Pět kol před koncem soutěže zajížděla rezerva do Poličky, kde po první půli prohrávala 1:0. Z množství šancí se jí podařilo vyrovnat Davidem Pánkem, ale žádný další gól již nepadl a tak o vítězi musela rozhodnout penaltová loterie, ve které byli úspěšní všichni pardubičtí střelci a hosté si tak do tabulky připsali dva body.

26. kolo

SK Polička - FK Pardubice B  1:1 (1:0) na pen. 2:4

Hosté začali očekávaným náporem, který však kromě dvou šancí v úvodních čtyřech minutách po centrech Valenty branku nepřinesl. Stejně jako v osmé minutě unikl po pravé straně D. Pánek, ale v koncovce mířil křížem těsně vedle. V 9. minutě naopak zahrozili domácí, ale Stejskal z dobré pozice mířil mimo branku Hrnčíře. Ve 14. minutě se hostům nepodařilo odkopnout míč do bezpečí, z čehož vykrystalizovala střela Jílka zpoza vápna, která šla jen těsně nad břevno. V 19. minutě po závaru před brankou Poličky neuvěřitelná šance pro Tichého, který zblízka přestřelil prázdnou branku! Ve 27. minutě pak přišel trest v podobě branky Nespěšného, který přesně zakončil kombinační akci Poličky - 1:0. Hned za dvě minuty mohl srovnat Kejmar, ale Slaný domácí podržel. Hosté chtěli vyrovnat co nejdříve, ale když už se zdálo, že by to mohlo dopadnout, skončil míč na tyči jako po střele D. Pánka ve 42. minutě. Do kabin tak šli domácí s těsným jednobrankovým náskokem.

Do druhé půle vstoupili hosté aktivně, vyrovnání viselo ve vzduchu, ale ani dvě šance Valenty k němu nevedly. Až po hodině hry kombinaci hostů ve vápně zakončil přesnou střelou na přední tyč David Pánek - 1:1! I nadále diktovali tempo hry pardubičtí mladíci, ale domácí celý zápas hrozili z rychlých brejků. Do konce základní hrací doby se ale skóre již vinou nepřesnotí v koncovce nezměnilo a tak se šlo do penalt.

Jejich průběh byl následující: Jílek - 1:0, Zavadil - 1:1, Mužík - 2:1, D. Pánek - 2:2, Andrle - Hrnčíř vyrazil, Kejmar - 2:3, Švec - Hrnčíř vyrazil, Prokopec - 2:4 a bonusový bod pro hosty.

Fakta - branky: 27. Nespěšný - 60. D. Pánek. ŽK: 1:1. Rozhodčí: Lukes z Lanškrouna (Smola, Sita). Delegát: Honl z České Třebové. Diváků: 110.

Sestavy - POLIČKA: Slaný - Hašek, Švec, Jílek, Blažíček - Navrátil, Poul (71. Mužík), Pazdera, Vondra (87. Štěrba) - Nespěšný (46. Andle), Stejskal.

FK PCE B: Hrnčíř - D. Pánek, Zavadil, Kejmar, F. Pánek - Doležal (82. Fejl), Prokopec, Jirka (75. Novák), Tichý - Klátil, Valenta.

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 23.05.2016 | Zdroj fotky: redakce FK )