FK Pardubice B FK Pardubice B 3 : 0 (1 : 0) FK Pardubice B 1. FC Žamberk

Krajský přebor 2015/2016 | 25. kolo | 15.05.2016 | stadion Pod Vinicí č.2

Tříbranková výhra rezervy nad Žamberkem

V nedělním odpoledni se na hlavním hřišti Pod Vinicí postavil proti pardubickému B týmu předposlední Žamberk. Soupeř však rozhodně nepůsobil jako celek ze spodku tabulky, ale tři domácí vstřelené branky i přes spoustu dalších nevyužitých šancí stačily na očekávanou výhru.

25. kolo KP

FK Pardubice B - 1. FC Žamberk 3:0 (1:0)

První gól byl vidění již v šesté minutě, kdy ve vápně fauloval Franke Klátila a sudí nařídil penaltu. Tu s přehledem proměnil kapitán Prokopec - 1:0! Domácí i nadále měli míč na svých kopačkách, ale do šancí se dostávali málo. Až ve 22. minutě mohl po akci a centru Valenty zvýšit Klátil, ale gólman Martinovský vykopl na roh. Ve 31. minutě pak přízemní střelou trefil Prokopec tyč. Těsně před pauzou byl v další šanci Klátil, ale zakončil slabě.

Do druhé půle domácí vstoupili aktivněji a v 53. minutě po centru Kima z pravé strany zakončoval na zadní tyči na branku Kejmar, ale míč ještě do sítě dorazil Klátil - 2:0. V 76. minutě po ideálním centru Davida Pánka z pravé strany zakončil přesně hlavou dorostenec Tichý - 3:0. Převaha domácích pokračovala i nadále, ale žádná další branka již nepadla, ačkoliv v 87. minutě po akci a ideální přihrávce střídajícího Uhlíře měl čtvrtý gól na noze před odkrytou brankou D. Pánek, ale nepochopitelně poslal míč do rukavic gólmana, který stál ve druhé polovině branky… Nic to však nemohlo změnit na očekávané výhře nad předposledním celkem tabulky.

Fakta - branky: 6. Prokopec z pen., 53. Klátil, 76. Tichý. Bez karet. Rozhodčí: Poláček z Chrudimi (Zita, Smitka). Delegát: Suchý z Chocně. Diváků: 50.

Sestavy - FK PCE B: Frydrych - D. Pánek, Zavadil, Koblížek, F. Pánek (82. Vávra) - Kim (77. Staněk), Prokopec, Kejmar, Jirka (46. Tichý) - Klátil (77. Panchártek), Valenta (86. Uhlíř).

František Kovárník, trenér Pardubic B: "Zápas se pro nás začal vyvíjet příznivě a již v šesté minutě jsme šli do vedení Prokopcem z penalty. Poté jsme ale zase "umřeli" na krásu, kdy jsme sice soupeři prakticky nepůjčovali míč, ale když jsme se dostali do šance, tak jsme ji trestuhodně zahodili, nebo trefili tyč. Do druhé půle jsme vstoupili aktivně, zrychlili hru a vstřelili další dva góly, které znamenaly naše vítězství. Nutno však podotknout, že soupeř hrál velmi organizovaně a dobře bránil."

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 15.05.2016 | Zdroj fotky: Radek Klier )