FK Pardubice B FK Pardubice B 1 : 1 (1 : 1) FK Pardubice B TJ Svitavy

Krajský přebor 2015/2016 | 24. kolo | 08.05.2016 | stadion Pod Vinicí č.2

Festival zahozených šancí přinesl alespoň dva body

V nedělním dopoledni na hlavním hřišti Pod Vinicí přivítala domácí rezerva Svitavy. V podzimním utkání Pardubice zvítězily tenisově 4:6, ale tentokrát sehrály nepovedené utkání, co se produktivity týče. Po rychlém gólu hostů, domácí z velkého tlaku vytěžili pouze jednu branku. Rozhodnout o vítězi tak musely penalty, které domácí zvládli bez chyby.

24. kolo

FK Pardubice B - TJ Svitavy 1:1 (1:1) na pen. 4:1

Již v 54. vteřině zápasu přišel pro domácí šok, kdy se za obranu dostal Frolo a přízemní střelou k tyči prostřelil Knoblocha - 0:1. Poté začal velký tlak domácích, který s přibývajícími minutami neuvěřitelně sílil. Bohužel pro domácí jedinou branku vstřelil pět minut před pauzou Klátil. Mimo to pardubičtí nevyužili mnoho střeleckých pokusů. Nejblíže gólu byl Kovář po centru, kdy hlavou z dobré pozice o kousek přestřelil, další střelecké pokusy skončily mimo branku, nebo rohovými kopy. Nic to ale nepřineslo a Kayamba navíc ve 39. minutě trefil spojnici tyče a břevna.
Do druhé půle domácí vstoupili ještě více aktivněji a zamkli svitavské před jejich branku. Hosté však před branku doslova "postavili autobus" a pouze odkopávali. Pardubičtí hráči si i tak však vypracovali množství příležitostí a centrovaných míčů před branku, ale ke gólu to stále nevedlo. Sudí navíc hostům odpustil dvě jasné penalty po zákrocích na Klátila a Nianga i červenou kartu... Branka tak již do třetí nastavené minuty nepadla a o vítězi musely rozhodnout penalty. Jejich průběh byl následující: Vencl - 1:0, Frolo - 1:1, D. Pánek - 2:1, Vyhnálka vychytal Knobloch, Prokopec - 3:1, Válek do tyče, Kejmar - 4:1! Domácí si tak připsali alespoň dva body.

Fakta - branky: 40. Klátil - 1. Válek. ŽK: 1:3. Rozhodčí: Vaško z Hlinska (Zavřel, Mrkvička). Delegát: Machala z Pardubic. Diváků: 90.

Sestavy - FK PCE B: Knobloch - D. Pánek, Vencl, Kejmar, F. Pánek - Valenta, Prokopec, Kovář, Niang - Kayamba, Klátil. Připraveni: Bartaloš, Koblížek, Staněk, Vávra, Panchártek.
SVITAVY: Cabal - Novák, Petrila, Czehowský, Veselský - Juřík (87. Kala), M. Čížek, Bartoš (75. F. Čížek), Chlup (69. Vyhnálek), Válek - Frolo.

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 08.05.2016 | Zdroj fotky: redakce FK )