FK Agria Choceň FK Pardubice B 1 : 1 (0 : 1) FK Pardubice B FK Pardubice B

Krajský přebor 2015/2016 | 21. kolo | 16.04.2016 | stadion Choceň

Rezerva přivezla z Chocně pouze bod

Na pěkný pažit choceňského areálu Na Parapleti si přijeli pro další body do tabulky Tlapnet krajského přeboru pardubičtí mladíci. Herně měli celozápasovou převahu a dlouho to vypadalo na plný bodový zisk, ale dvacet minut před koncem domácí vyrovnali v penaltové loterii získali bod navíc.

21. kolo KP

FK Agria Choceň - FK Pardubice B  1:1 (0:1) na pen. 3:2

V první šanci zápasu se zjevil ve 14. minutě Tichý, ale z dobré pozice mířil mimo branku. Poté se dlouho hrálo bez šancí, i když hosté měli herní převahu, ale přes dobře bránící domácí se nemohli prosadit. Ve 30. minutě po centru Prokopce ze středu hřiště hlavičkoval Klátil a Gerčák vytáhl míč akrobaticky na roh. Za minutu domácí gólman vyrazil i dělovku Kima. Až ve 43. minutě vystřelil zpoza vápna Kim a jeho střela, kterou ještě lehce tečoval domácí hráč se od tyče odrazila do branky - 0:1! Do druhé půle domácí trochu přidali, ale dlouho se do žádné šance nedostali. Až v 65. minutě skončila těsně vedle tečovaná střela Krejzy. Hosté poté ubránili dvě nebezpečné situace, ale v 70. minutě se již přesně trefil Kubíček - 1:1. Nutno však poznamenat, že tomu předcházelo zbytečně zbrklé rozehrání trestného kopu na vlastní polovině hřiště... V 86. minutě ještě mohl strhnout výhru na stranu hostů Klátil, ale ve vyložené příležitosti ani nadvakrát Gerčáka nepřekonal. Utkání tak skončilo remízou a šlo se do penalt. Jejich průběh byl následující: Prokopec přestřelil, Krejza - 1:0, Kejmar - 1:1, Kopecký trefil břevno, Valentu vychytal Gerčák, Myšák vedle, Klátil - 1:2, Zachař - 2:2, Fejla vychytal Gerčák a Fikejz rozhodl - 3:2.

Fakta - branky: 70. Kubíček, rozhodující pen. Fikejz - 43. Kim. ŽK: 0:1. Rozhodčí: Štěpánek z Chrudimi (Smitka, Jehlár). Delegát: Reinberg ze Sezemic. Diváků: 150.

Sestavy - CHOCEŇ: Gerčák - Kratochvíl, Fogl, Kopecký, Eisner - Fikejz, Novotný, Krejza, Sloupenský (57. Sklenář) - Myšák, Kubíček (82. Zachař).
FK PCE B: Šmíd - Molek, J. Koblížek, Kejmar, F. Pánek - Kim (86. Šafařík), Prokopec, Valenta, Tichý (63. Fejl) - Klátil, D. Pánek (76. Svatoň).

František Kovárník, trenér Pardubic B: " V Chocni jsme předvedli zatím nejhorší vystoupení v jarní části a laxním přístupem jsme se připravili o výhru. Domácí prakticky z jediné střely vyrovnali a my už poté nebyli schopni vstřelit vítězný gól. Penalty pak podtrhly náš sobotní zmar a tak máme do tabulky pouze bod. Přísnější měřítko z naší strany snesou jen Prokopec a Valenta. "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 16.04.2016 | Zdroj fotky: redakce FK )