MFK Karviná FK Pardubice 2 : 0 (1 : 0) FK Pardubice FK Pardubice

FNL 2015/2016 | 29. kolo | 21.05.2016 | stadion Karviná

Postupové oslavy jsme nezastavili, Karviná vyhrála

Sobotní podvečer byl ve znamení předposledního kola FNL, v němž se náš tým představil v Karviné. Domácí zvítězili 2:0 a mohli zahájit oslavy postupu do nejvyšší soutěže.

29. kolo FNL

MFK OKD Karviná - FK Pardubice 2:0 (1:0)

Karvinští měli excelentní nástup. Už po čtyřech minutách si naskočil na přímý kop Jan Hošek a hlavou poslal svůj tým do vedení. Domácí se uklidnili a během poločasu prakticky nepustili soupeře do zakončení. Náskok mohl už v 8. minutě pojistit Moravec, který po přihrávce Zeleného střílel prudce, ale vedle, prakticky rovnoběžně s brankovou čárou.

Ještě větší tutovku měl v 17. minutě estonský reprezentant Puri. Po krásné nahrávce od Budínského vnikl z pravé strany do vápna, vzal rozhodnutí na sebe a utaženou ránou mířil nad. Karviná dobře doplňovala útok a Pardubice, i když kombinovaly pěkně, se k ničemu nedostaly.

Naopak ve 24. minutě mohl přidat tak trochu nechtěnou branku Zelený, když se mu centr svezl na kopačce a jen o kousek skončil nad bránou. Karviná kontrolovala vedení, ovšem měla jistě na paměti podobný způsob boje z předchozího domácího duelu s Táborskem, a tak poločasový úkol zněl jasně: bezpodmínečně přidat druhý gól.

To se povedlo záhy. Ve 47. minutě opět vpadl do šestnáctky z pravé strany Puri, Kakrda jej zatáhl za dres a rozhodčí Proske neváhal ani vteřinu – penalta. K ní se postavil stálý exekutor karvinských pokutových kopů Lukáš Budínský a proměnil – 2:0. Od té doby už se stadionem nesl pokřik „Prvoligoví, prvoligoví“ a domácí k tomu tak i přistupovali. Obětavě padali do střel, nedovolili hostům pořádně zakončit a brankář Pindroch si připsal nulu do svých statistik.

Fakta - branky: 4. Hošek, 48. Budínský z pen. ŽK: 0:1 (Pospíšil). Rozhodčí: Proske - Kotík, Arnošt. Delegát: Bohuněk. Diváci: 2 027.

Sestavy - Karviná: Pindroch - Janečka, Dreksa, Hošek J., Eismann - Šisler - Puri (86. Panák), Budínský L., Zelený (68. Puchel) - Moravec, Pospěch Zb. (73. Urgela).
FK PCE: Knobloch - Šejvl, Pospíšil, Vencl, V. Kakrda - Fusek, Kudrna, Kovář, Fousek (54. D. Pánek) - Kayamba (53. Valenta), Petráň.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 22.05.2016 | Zdroj fotky: mfkkarvina.cz )