FK Varnsdorf FK Pardubice 1 : 0 (0 : 0) FK Pardubice FK Pardubice

FNL 2015/2016 | 22. kolo | 10.04.2016 | stadion Varnsdorf

Nešťastná první jarní prohra ve Varnsdorfu

Před utkáním ve Varnsdorfu pardubičtí pomýšleli na první jarní výhru ve FNL, ale opak se stal pravdou. Nutno však konstatovat, že nezaslouženě! Zápas měl skončit remízou.

22. kolo

FK Varnsdorf - FK Pardubice  1:0 (0:0)

Zápas ve Varnsdorfu orámovaly z pohledu Pardubic dvě pohromy. Ta první nastala již po pěti minutách, kdy se Niang srazil s domácím brankářem Porcalem. Otřesený Senegalec ani po ošetření nemohl pokračovat ve hře, a tak na hřiště vyběhl v 10. minutě Petráň. Právě Niang byl jediným novým mužem v základní sestavě oproti poslednímu utkání, když nahradil Kima. Po nuceném brzkém střídání se řady znovu přeskupily - Kovář zamířil doprava, Fusek se přesunul na levou stranu a Petráň obsadil post na hrotu.

Bojovný zápas žádné strhující okamžiky nenabídl. Domácí v první půli nejvíce zahrozili ve 27. minutě, kdy Tvaroha po standardní situaci zakončoval vedle. O pět minut později se po akci Kakrdy dostal ke střele Řezníček, ale míč trefil domácího obránce.

Řada nepřesností na obou stranách doprovázela i druhý poločas. V nadějné pozici se objevil v 50. minutě Fusek, ale Porcal nadvakrát míč zkrotil. Další náznaky brejků se hostům nedařilo dotáhnout. Snad jen po akci Petráně, který hledal Jeřábka, jehož domácí zblokovali na roh. Pak ještě hlavičkoval Kakrda vedle a střela Jeřábka se mezi tři tyče nevešla. V 81. minutě vyslali vážné varování domácí, ale Schubert z otočky mířil nad. V předposlední minutě Rudnytskyy rozehrál poslední rohový kop zápasu a Radim Jurča hlavou poslal míč do sítě - 1:0! V nastavení ještě po trestném kopu Kakrdy hlavičkoval nad Jeřábek a Pardubice tak poprvé na jaře nebodovaly, zároveň stále ještě nevyhrály.

Fakta - branka: 89. Jurča. ŽK: 4:1 (Zbrožek, Rudnytskyy, Zbrožek, Porcal - Kakrda). Rozhodčí: Váňa z Prahy (Pilný, Arnošt). Delegát: Kozel. Diváků: 623.

Sestavy - VARNSDORF: Porcal - Tvaroha, Filip (42. Zieris), Neuberg, Yakovlev - Martan (68. Knejzlík), Zbrožek, Mehanovič, Rudnytskyy - Schubert (82. Halbich), Jurča.

FK PCE: Frydrych - Šejvl, Pospíšil, Vencl, Kakrda - Fusek, Řezníček, Kudrna, Niang (10. Petráň) - Jeřábek, Kovář (53. Kim).

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 10.04.2016 | Zdroj fotky: fkvarnsdorf.cz )