FK Pardubice FK Pardubice 1 : 3 (0 : 1) FK Pardubice AC Sparta Praha

Ondrášovka Cup 2011/2012 | 3. kolo | 07.09.2011 | Stadion Pod Vinicí

Statečně jsme vzdorovali pražské Spartě!

Pardubický Jeřábek dokázal favorita na chvíli zmrazit, parádním gólem na 1:2 favorita pořádně nalomil.

Ondrášovka Cup 2011/2012 - 3. kolo

FK Pardubice - AC Sparta Praha 1:3

Dva fotbalové zázraky na východě Čech během jednoho týdne? To už by musela být klika přímo od pekelné brány. Slavia se před týdnem nechala v Převýšově totálně zaskočit. Prohrála. Sparta si v Pardubicích chtěla počínat daleko lépe, ale nakonec se o výsledek v Ondrášovka Cupu klepala. I když podle jmen v sestavě nic nepodcenila. Na třetiligového soupeře vyrukovala s tím nejsilnějším, co má první trenér Martin Hašek k dispozici.

Očekávaná nová stoperská jednička Jarošík, mozek všech útočných operací Matějovský, ostrý kraj Libor Sionko. Kanonýr Kweuke začínal na lavičce, pro případ, kdyby se „něco zvrtlo“. Kamerunská perla nakonec na hřiště musela… Letenští začali hodně aktivně, diktovali tempo, pravý kraj pardubické defenzivy několikrát větral slovenský rychlík Martin Juhar, do šancí se rval uzdravený útočník Miroslav Slepička. Nejprve střílel přes hlavu slabě, agresivní průnik do malého vápna mu zlikvidoval včasným vyběhnutím pardubický brankář Shejbal.

Do vedení se Sparta dostala ve 29. minutě; Matějovský dostal uprostřed hřiště královský prostor a využil ho mistrovsky. Podíval, se kde stojí gólman, a po zemi vypálil do protipohybu – 0:1. Po chvíli vypustil povedenou dělovku Pamič, ale zaklepal jenom na břevno. Těsně před poločasem mohly Pardubice „rudé“ zmrazit. Petrus si pohrál se Zápotočným, jenže Švenger včas vyběhl a střelu k tyči vyrazil.

Druhý poločas začal krásnou střelou sparťana Juhara do břevna. Varování nestačilo. V 51. minutě se nadvakrát prosadil Pamič a favorit vedl 2:0. Vypadalo to, že si zbytek zápasu užije a v pohodě dohraje.

Jenže všechno změnil moment z 58. minuty. Domácí záložník Jan Jeřábek se za velkým vápnem opřel do míče, jeho životní střela opsala přesně vyměřený oblouk a skončila v síti – 1:2. Pardubicím se pak několikrát podařilo Spartu přitlačit před vlastní pokutové území, respekt z favorita byl pryč. Favorit vzdal snahy o napadání pardubické rozehrávky, gól ho vyloženě zaskočil.

Do hry tak musel tank. Leonard Kweuke úkol splnil, Spartu uklidnil. V 78. minutě si ve vápně našel Kušnírův přízemní centr a v pádu poslal míč do prázdné branky. Pardubice se snažily v závěru o co největší aktivitu, ale úřadující český vicemistr si postup už ohlídal.

Branky: 58. Jeřábek – 29. Matějovský, 51. Pamič, 78. Kweuke. Rozhodčí: Jílek – Jiřík, Urban. ŽK: Jeřábek – Matějovský. Diváci: 1 845. Poločas: 0:1.

Pardubice: Shejbal – Hudec (61. Přibyl), Tischler, Prorok, Javůrek – Hundák, Kudrna, Jeřábek, Kakrda (53. Jarosz) – Fikejz (46. Brychta), Petrus . Trenér: Svědík

Sparta: Švenger – Kušnír, Zápotočný, Jarošík, Pamič – Sionko (54. Mareš), Hušek, Matějovský, Grajciar, Juhar (82. Krejčí) – Slepička (66. Kweuke). Trenér: Hašek.

(Autor: Pavel Ryšavý, Pardubický deník | Datum: 08.09.2011 | Zdroj fotky: Luboš Jeníček )