FK Pardubice U-16

FK Pardubice U-16 FK Pardubice U-16 0 : 1 (0 : 0) FK Pardubice U-16 Dynamo České Budějovice

Česká liga dorostu U-16 2015/2016 | 1. kolo | 08.11.2015 | Stadion Ohrazenice

Utkání U16

Přinášíme výsledky, statistiky a komentáře k odehraným utkáním U16 v závěru podzimní sezony 2015/2016.

FK Pardubice - FK Teplice 0:2 (0:1)

S: Blažek - Hofman, Špatenka, Outrata, Pavlas - Novotný, Solil, Valenta ( 60. Pekárek ), Žahourek ( 60. Tuťálek ) - Sytko ( 41. Stýblo ), Šimon ( 65. Slavík )

První poločas byl z naší strany velmi špatný, soupeř byl prostě jasně lepší, i když v první minutě jsme mohli skórovat my. Ve druhém došlo ke zlepšení, měli jsme dost možností skóre srovnat, ale nestalo se a v nastaveném čase jsme inkasovali z brejku podruhé.

FK Mladá Boleslav - FK Pardubice 2:0 (1:0)

S: Blažek - Suchochleb, Pekárek, Špatenka, Pavlas - Novotný, Solil, Valenta, Hofman, Slavík ( 60. Stýblo ) - Šimon ( 70. Tuťálek )

Před utkáním při rozcvičení se zranil Outrata - svalové zranění. Do utkání jsme vstoupili výborně, jenže průniky Hofmana a Suchochleba jsme nezužitkovali, byli jsme více na míči. Domácí šli do vedení po nedůrazu na levé straně obrany a centru, kdy Pekárek neuhlídal střelce domácích Vajgla. Dokázali jsme vyrovnat ze standardní situace Solilem po centru Slavíka, ale praporek pomezního byl proti. I druhý poločas jsme byli lepším týmem herně, kombinačně, ale potíže s koncovkou ( Valenta, Stýblo ) a nevyužití dobré možnosti TK po faulu na Novotného ( Valenta ) nás opět limitovalo v dosažení příznivého výsledku. V poslední minutě jsme navíc ještě inkasovali, opět z levé strany obrany. Fyzicky velmi vyspělý soupeř často a zezadu fauloval, s tím jsme se vyrovnali, ale nabídnuté šance jsme nedokázali zužitkovat.  Za výkon ale zaslouží pochvalu všichni hráči - hráli jsme konečně jako TÝM.

FK Pardubice - FK Jablonec   2:1 np (0:1)

B: Slavík (Novotný)

S: Blažek - Suchochleb, Pekárek, Špatenka, Pavlas - Novotný, Solil, Hofman, Valenta ( 60. Žahourek ), Slavík ( 70. Tuťálek ) - Šimon ( 35. Stýblo )

První poločas z naší strany nebyl kvalitní, soupeř šel do vedení a na nás byla patrná nervozita. Po poločase jsme ale přidali, měli dost možností ( Novotný 3x, Stýblo, Valenta ) utkání otočit, ale jedinou branku dal po akci  Novotného Slavík. Nutno podotknout, že i soupeř, byť byl pouze třikrát u naší branky, mohl hned dvakrát skórovat ( brejk a rohový kop ).....penalty byly v naší režii, hráči byli koncentrovaní, velmi dobrý výkon Blažka a jen jedna neproměněná penalta Žahourka ( tyč ) znamenala další bod a vítězství po dlouhé odmlce.

FK Pardubice - Dynamo České Budějovice 0:1 (0:0)

S: Blažek - Suchochleb, Pekárek ( 75. Tuťálek ), Špatenka, Pavlas ( 75. Sytko ) - Novotný, Solil, Hofman, Slavík ( 55. Žahourek ) - Valenta ( 65. Outrata ) - Stýblo ( 55. Šimon )

V prvních deseti minutách jsme měli dvě velké šance, nejprve po akci Novotného trefil Stýblo nohu ležícího brankáře, následně Slavík po akci Hofmana přestřelil. Po našich chybách v rozehrávce se dostal do možností i soupeř, lídr skupiny A, ale také neuspěl. Druhý poločas byl v naší režii, s výjimkou inkasované branky, kdy Novotný ztratil míč na půlce, Pekárek nezachytil náběh nejlepšího střelce soutěže Šplíchala a ten nás po souboji s Pavlasem potrestal střelou o tyč - 0:1. Celý druhý poločas jsme měli, místy i drtivou, převahu herní i územní, vytvořili jsme si i šance, ale dva pokusy Valenty po asistencích Solila skončily na břevně, respektive na tyči!!!

Hráči předvedli velmi dobrý výkon, zaslouží pochvalu za herní projev i nasazení, ale v koncovce jsme znovu nebyli přesní......I trenér soupeře po utkání  výkon našich hráčů  chválil,  takto je prý  dosud nikdo "nemačkal" a nepřehrál.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 09.11.2015 | Zdroj fotky: Radek Klier )