FC Hlinsko FK Pardubice B 3 : 2 (0 : 1) FK Pardubice B FK Pardubice B

Krajský přebor 2015/2016 | 14. kolo | 08.11.2015 | stadion Hlinsko

Zbytečná ztráta rezervy v Hlinsku

V nedělním odpoledni se na Vysočině zrodila první venkovní prohra pardubického B týmu v podzimní části Krajského přeboru. Nutno však konstatovat, že naprosto zbytečná, když fatální chyby jednotlivců znamenaly gólové dárky pro domácí celek. Pardubičtí na body rozhodně měli a zápasu by slušela minimálně remíza.

14. kolo

FC Hlinsko - FK Pardubice B  3:2 (0:1)

První šanci měl v desáté minutě Dostál, ale Ptáček jeho pokus vyrazil na roh. V 16. minutě po rohu hostů zakončoval Koblížek, ale jeho střela mířící na branku byla sražena. Ve 21. minutě rozjel kombinační akci Kayamba a na jejím konci byla přesná přízemní střela Valenty - 0:1. Ve 33. minutě mohli hosté z podobné akce zvýšit, ale tentokrát to nevyšlo, ale přesto se šlo do kabin za těsného vedení Pardubic B.
Do druhé půle museli hosté udělat vynucenou změnu v sestavě a mimo to se výrazně změnil styl řízení sudím Mrkvičkou... Domácí také přidali a na začátku druhé půle dvakrát nebezpečně zahrozili, když ve 48. minutě střílel z dobré pozice vedle D. Pelikán. V 52. minutě unikl obraně Tulach, překonal i Ptáčka, ale Mandutz skluzem na brankové čáře ještě dokázal míč odehrát na roh. V 58. minutě D. Pánek lacině ztratil míč a po rychlé akci Hlinska vyrovnal nechytatelně Tulach - 1:1. V 65. minutě po standardce hostů, přišel rychlý brejk domácích, na jehož konci byl Zach, který z ideální pozice přestřelil. Za minutu na druhé straně ve vápně Hlinska došlo ke spornému zákroku Vukliševiče na Kayambu, ale píšťalka sudího mlčela... V 67. minutě po rohu Hlinska trefil střídající M. Pelikán hlavou břevno pardubické branky. Za tři minuty měli zase šanci hosté, ale Valentovu střelu Kopecký vyrazil a dorážku Kováře ještě ztečoval nad Formáček. V těchto chvílích se hrál fotbal nahoru - dolů, akce střídala akci. Hned z protiútoku D. Pánek nezachytil náběh M. Pelikána, který se dostal s míčem až před branku a v koncovce prostřelil Ptáčka - 2:1. Za další dvě minuty měli domácí výhodu trestného kopu z levé strany a po centru do malého vápna se hlavou prosadil znovu střídající M. Pelikán - 3:1. Hosté však nesložili zbraně a šli za snížením. To se podařilo v 77. minutě, když se přesnou střelou po zemi k tyči trefil exhlinecký Kayamba - 3:2. V dramatickém závěru v 87. minutě unikl obraně domácích Kovář, ve vápně byl podražen, sudí nepískal, míč se ještě dostal ke Kayambovi, který však o kousek přestřelil prázdnou branku... Kovář musel po faulu odstoupit a tak hosté dohrávali v deseti a vyrovnat se jim již nepodařilo...

Fakta - branky: 58. Tulach, 70. a 72. M. Pelikán - 21. Valenta, 77. Kayamba. ŽK: 2:1.  Rozhodčí: Mrkvička z Opatovic nad Labem (Čech, Trocha). Delegát: Sůra z Chotče. Diváků: 150.

Sestavy - HLINSKO: Kopecký - Zach (66. M. Pelikán), Mocanu, Vukliševič, L. Cach - Vanžura, Nevole, Dostál, Cepl (80. Mayer) - Tulach (90. A. Cach), Hlouš (46. D. Pelikán).
FK PCE B: Ptáček (77. Šmíd) - Molek, Mandutz, Koblížek, F. Pánek (46. Formáček) - D. Pánek (73. Málek), Prokopec, Kovář, Dostálek - Valenta, Kayamba.

František Kovárník, trenér Pardubic B: " Bylo to utkání dvou rozdílných poločasů. V tom prvním jsme ve hře jasně dominovali, ale vytěžili z toho jen jednu branku. Ve druhé půli se po vynucených změnách v sestavě nepochopitelně zhoršila naše obranná činnost a navíc jsme domácím doslova darovali tři branky! Přesto byl zápas stále otevřený a podařilo se nám snížit. V hektickém závěru jsme šli za vyrovnáním, ale z několika příčin nám to nebylo přáno. Nejlepším hráčem na hřišti byl Joel Kayamba, který všechny ostatní hráče výrazně převyšoval, domácí si s ním nevěděli rady a zastavovali ho jen za cenu mnoha nedovolených zákroků. "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 08.11.2015 | Zdroj fotky: redakce FK )