SKP Slovan Mor. Třebová FK Pardubice B 1 : 3 (1 : 1) FK Pardubice B FK Pardubice B

Krajský přebor 2015/2016 | 1. kolo | 28.10.2015 |

Vydřená výhra rezervy v Moravské Třebové

V dohrávaném prvním kole, které bylo vloženo na sváteční středu zajížděla pardubická rezerva do Moravské Třebové. Ačkoliv domácí celek vedl, hosté rychle vyrovnali a následně zápas otočili na konečných 1:3. Pátá výhra v řadě znamená stále druhé místo jen na skóre za Slatiňany.

1. kolo KP

SKP Slovan Moravská Třebová - FK Pardubice B  1:3 (1:1)

První šanci měl v 7. minutě dorostenec Zelinka, ale z dobré pozice mířil vedle. V 15. minutě se po dlouhém výkopu od gólmana dostal do vyložené šance, kdy šel sám na Ptáčka Polák, ale v koncovce mířil těsně vedle. Stejná situace se opakovala v minutě 27. a tentokrát z toho byl již gól, když Polák přeloboval Ptáčka - 1:0. Hosté odpověděli hned za minutu, kdy se do míče opřel Kovář a jeho tečovaná střela znamenala vyrovnání na 1:1. Hosté měli dobrý vstup do druhé půle, kdy Kovář připravil míč pro Klátila, který se v koncovce nemýlil a protrhl svoji střeleckou smůlu - 1:2. V 52. minutě šel po chybě Zelinky Nováček sám na Ptáčka, ale ten hosty tentokrát podržel důležitým zákrokem. V 70. minutě pak hosté sehráli rychlou kombinační akci, na jejímž konci byl Kovář a jeho přesná střela na zadní tyč - 1:3! V 80. minutě ještě měli po chybě Matějky šanci na snížení hosté, ale míč nakonec skončil vedle pardubické branky a výsledek tak zůstal 1:3.

Fakta - branky: 27. Polák - 28. a 70. Kovář, 48. Klátil. ŽK: 2:0. Rozhodčí: Jačisko z Lanškrouna (Kotyza, Bednář). Delegát: Filip z Jamného nad Orlicí. Diváků: 80.

Sestavy - MOR. TŘEBOVÁ: Vykydal - Rázl, Marek, Strouhal, Novák (45. Mikšánek) - Škranc (70. Sedlák), Dokoupil, Staněk, Trefil - Polák, Nováček.
FK PCE B: Ptáček - Prokopec, Mandutz, Matějka, F. Pánek - D. Pánek, Kovář, Gašpar (46. Molek), Zelinka (80. Bulušek) - Klátil, Valenta.

František Kovárník, trenér Pardubic B: " Po celý zápas jsme byli herně lepším týmem, ale jako první jsme inkasovali my po nedorozumění v obraně. Naštěstí jsme hned vzápětí vyrovnali. Do druhé půle jsme provedli vynucené změny, které se nám osvědčili a výsledkem toho byly pěkné kombinační akce, po kterých jsme vstřelili dvě branky. Navíc jsme ještě několik dalších příležitostí nedotáhli do gólového konce. Naše výhra je však zasloužená a nejvíce vynikli Kovář a Prokopec. "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 28.10.2015 | Zdroj fotky: redakce FK )