TJ Svitavy FK Pardubice B 4 : 6 (3 : 2) FK Pardubice B FK Pardubice B

Krajský přebor 2015/2016 | 9. kolo | 04.10.2015 | stadion Svitavy

Nevídaná gólová přestřelka B týmu ve Svitavách

Neskutečná přestřelka byla k vidění v nedělním odpoledni na Svitavském stadionu. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou, obrany v čele s gólmany pořádaly den otevřených dveří, ale milovníci ofenzívního fotbalu si přišli na své. Deset branek v jednom zápase není k vidění každý týden. Domácí sice o poločase vedli 3:2, aby nakonec odešli poraženi 4:6!

9. kolo KP

TJ Svitavy - FK Pardubice B  4:6 (3:2)

Pardubičtí mladíci do zápasu vstoupili aktivně a hned ve třetí minutě po centru F. Pánka z levé strany nedokázali usměrnit míč do sítě Klátil, ani Uhlíř. Za minutu to již vyšlo, když Vencl vysunul za obranu Kováře, který bez problémů otevřel skóre - 0:1. V 11. minutě už domácí diváci křičeli gól, ale míč z kopačky Čížka skončil těsně vedle. Ve 26. minutě měli svitavští výhodu trestného kopu, po jehož zahrání se míč dostal k Ovadovi, jenž dělovkou trefil břevno a dorážkou poslal míč do sítě Petrila - 1:1. Hned za minutu do vápna ze strany vnikl Vencl, byl sražen Czehowským a sudí nařídil pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Vencl - 1:2. Ve 32. minutě domácí zahrávali rohový kop, po němž se míč dostal k Ovadovi, který zblízka srovnal na 2:2. Ve 40. minutě šli poté domácí poprvé do vedení, když po dlouhém pasu poslal míč hlavou do vlastní branky za mlčícího a vybíhajícího Ptáčka Matějka - 3:2.

Do druhé půle vstoupil lépe Svitavy a během dvou minut měli dvě vyložené šance, které zlikvidoval Ptáček. V 58. minutě neplatil pro ofsajd gól Kováře. V 69. minutě přišlo pro hosty zasloužené vyrovnání, když se po akci Klátila s Prokopcem dostal do zakončení Vencl a trefil po zemi přesně - 3:3. V 77. minutě šli hosté potřetí do vedení, když míč doslova do koncovky protlačil Kovář s Klátilem a první jmenovaný upravil na 3:4. Aby toho nebylo málo, tak hosté nechali lehkovážně deset minut před koncem srovnat FIlipa - 4:4. V 85. minutě po trestném kopu z pravé strany hlavičkoval neobsazený F. Ptáček, jehož křížný pokus skončil jen těsně vedle. Za dvě minuty po další kombinaci posunul Kovář do vápna míč na střídajícího Gašpara, který přesnou střelou vrátil vedení Pardubicím - 4:5. Stále však nebyl konec, ale minutu před koncem využili otevřené obrany Svitav Klátil s Valentou, jenž upravil na konečných - 4:6!

Fakta - branky: 26. Petrila, 32. Ovad, 40. vlastní (Matějka), 80. Filip - 4. a 77. Kovář, 28. z pen. a 69. Vencl, 87. Gašpar, 89. Valenta. ŽK: 3:3. Rozhodčí: Havránek z Chrudimi (Pešek, Trocha). Delegát: Šimek z Ústí nad Orlicí. Diváků: 220.

Sestavy - SVITAVY: Cabal - Jukl, Petrila (35. Kala), Czehowský, Veselský (76. Říha) - Novák (24. Juřík), Ovad, Čížek, Válek - Filip, F. Ptáček.
FK PCE B: J. Ptáček - Mandutz (45. Molek), Matějka, Koblížek (76. Gašpar), F. Pánek - Uhlíř (60. Jirka), Vencl, Kovář, Prokopec - Klátil, Valenta.

František Kovárník, trenér Pardubic B: "Utkání se pro nás začalo vyvíjet velmi dobře, když jsme rychle vedli. Domácí poté srovnali, ale my jsme hned z penalty šli znovu do vedení. Pak se to ale otočilo a po nešťastném vlastním gólu, jsme šli do kabin za stavu 3:2 pro Svitavy. Nikdo netušil, jaký vývoj bude mít zápas po přestávce. Naše mladé mužstvo si ale ve druhé půli sáhlo na dno morálních sil a zaslouženě si odvezlo tři body za výhru 4:6, která se zrodila až v úplném závěru zápasu. Diváci si tak přišli na své, trenéři již méně... V našem dresu hráli prim Kovář a Vencl, pochvalu pak zaslouží i Prokopec a Valenta."

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 04.10.2015 | Zdroj fotky: redakce FK )