FK Pardubice B FK Pardubice B 2 : 3 (0 : 0) FK Pardubice B TJ Sokol Moravany

Krajský přebor 2015/2016 | 8. kolo | 27.09.2015 | Stadion Pod Vinicí č. 2

Prohra rezervy v derby

V nedělním dopoledni se na druhém hřišti Pod Vinicí po dlouhé době představily v okresním derby Moravany. Po vyrovnané první šli domácí zaslouženě do vedení, ale poté po fatálních chybách domácích mladíků zkušený Poláček hattrickem otočil na 1:3 a snížení přišlo pozdě. Hosté si tak možná trochu překvapivě odvezli tři body.

8. kolo

FK Pardubice B - TJ Sokol Moravany 2:3 (0:0)

První příležitost měl v osmé minutě Fusek, ale střílel vedle. Poté se bojovalo ve středu hřiště až ve 26. a 29. minutě měli dvě slibné příležitosti domácí po centrech ze strany, ale hosté se ubránili. Stejně tomu bylo ve 38. minutě, kdy na zadní tyči neuklidil míč do odkryté branky Fusek. Ve 44. minutě ještě střílel Klátil, ale nad a tak se do šaten šlo za bezbrankového stavu.
Do druhé půle pardubická rezerva vstoupila aktivně V 50. minutě trefil po trestném kopu hlavou střídající Formáček břevno moravanské branky. Za pět minut se po sklepnutí míče Klátilem ve vápně dostal do zakončení Formáček a uklidil míč do branky - 1:0. Po hodině hry hosté vytvořili v domácím vápně velký závar, nikdo z nich nebyl schopen odkopnout míč a Poláček vyrovnal - 1:1. V 68. minutě se do sóla dostal Formáček, prostřelil Brandu, ale míč skončil na tyči! I nadále však měli pardubičtí herní převahu, hodně kombinovali, ale v 74. minutě ztratil fatálně míč u pravé lajny Uhlíř a Novák ho poslal za obranu na Poláčka, který zkušeně uklidil míč do branky a otočil stav na 1:2. Aby toho nebylo málo tak za dvě minuty šoku domácích, kteří nečekali, že by mohli prohrávat, využil znovu Poláček, když poslal hlavou míč na zadní tyč a Ptáček si ho srazil sám do branky - 1:3. V 86. minutě přišlo zasloužené snížení, když Formáček ve vápně protlačil míč až na Prokopce, jenž ho uklidil do branky a uzavřel na konečných 2:3. Závěrečný tlak domácích vzhledem k mnoha nepřesnostem k vyrovnání nevedl... Za poslední tři zápasy tak rezerva získala pouhý jeden bod a propadá se tabulkou do míst, kam rozhodně nechtěla...

Fakta - branky. 55. Formáček, 86. Prokopec - 60., 74. a 76. Poláček. Bez karet. Rozhodčí: Pavlas z Červené Vody (Komínek, Vaněk). Diváků: 100.

Sestavy - FK PCE B: Ptáček - Molek, Mandutz, Matějka (46. Formáček), F. Pánek - D. Pánek, Prokopec, Kovář, Fusek - Valenta (61. Uhlíř), Klátil (77. Jirásek).
MORAVANY: B. Branda - Knotek, Pištora, J. Lukas, M. Lukas - Veselý, Beran, Hynek, Novák - Kříž, Poláček (89. J Branda).

František Kovárník, trenér Pardubic B: "Druhý domácí zápas po sobě jsme nezvládli i přes to, že se pro nás vyvíjel dobře a v utkání jsme vedli. Poté hráči lehkovážně utkání v obranné činnosti nezvládli. Hosté využili všechny své gólove šance a vstřelili nám tři branky, na což jsme dokázali reagovat již pouze snížením."

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 27.09.2015 | Zdroj fotky: Milan Křiček )