FK Pardubice B

ŽSK Třemošnice FK Pardubice B 0 : 1 (0 : 1) FK Pardubice B FK Pardubice B

Krajský přebor 2015/2016 | 5. kolo | 06.09.2015 | stadion Třemošnice

Těsná výhra rezervy v Třemošnici

Ke čtvrtému zápasu v letošním Tlapnet Krajském přeboru zajížděla pardubická rezerva do podhůří Železných hor na hřiště do Třemošnice. O těsné výhře Pardubic tentokrát rozhodla jediná branka a k tomu ještě vlastní, ale na to se historie neptá a další tři body do tabulky znamenají stále první místo v tabulce.

5. kolo KP

ŽSK Třemošnice - FK Pardubice B  0:1 (0:1)

V utkání předposledního týmu v tabulce s prvním se hrál od začátku do konce hodně bojovný fotbal. Domácí hráli velmi defenzívně, což technickým hráčům Pardubic dělalo problémy a nedařil se jim přechod do útočných akcí. Na obou stranách navíc bylo k vidění hodně nepřesností. Rozhodující okamžik zápasu se zrodil po půlhodině hry, kdy Vencl vyslal do levé strany Jirku, ten se dostal k přízemnímu centru před branku, jenž si srazil do vlastní branky na přední tyč Kunášek - 0:1

Druhá půle se odehrála ve stejném duchu, kdy domácí pozorně a poctivě bránili, navíc hrozili z nákopávaných míčů, ale hostující obrana v čele s gólmanem Hrnčířem pracovala spolehlivě. Na druhé straně se hostujícím mladíkům nedařilo dostat se do zakončení. V 76. minutě se do šance dostal Prokopec, ale jeho střelu Auersvald vytlačil na roh. Na druhé straně v hektickém závěru hosty podržel Hrnčíř a tak hosté těsnou výhru uhájili.

Fakta - branka: 30. vlastní (Kunášek). ŽK: 1:4. Rozhodčí: Jačisko z Lanškrouna (Lukes, Vaněk). Delegát: Sůra z Chotče. Diváků: 110.

Sestavy - TŘEMOŠNICE: Auersvald - O. Vančura, Kunášek, Kalina, Culek - J. Vančura, Kvíčala, P. Šindelář, Brom - Menšík, M. Šindelář (79. Hejcman).

FK PCE B: Hrnčíř - Mandutz, Matějka, Koblížek, F. Pánek - Prokopec, Vencl, Kovář, Jirka (59. Molek) - Valenta (90. Málek), Uhlíř (85. Buš).

František Kovárník, trenér Pardubic B: " Utkání bylo velmi těžké, domácí hráli na hranici svých současných možnosti a naši hoši nenašli za celý zápas způsob jak houževnatou obranu domácích překonat. Více se bojovalo, než hrál pohledný fotbal, domácí hrozili z brejkových situací, ale Hrnčíř v naší brance vše s přehledem vyřešil. Mužstvo chválím za bojovnost a zisk bodů nikoliv za předvedenou hru. "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 06.09.2015 | Zdroj fotky: redakce FK )