FK Pardubice B FK Pardubice B 4 : 0 (0 : 0) FK Pardubice B MFK Chrudim B

Krajský přebor 2015/2016 | 4. kolo | 29.08.2015 | Stadion Pod Vinicí č. 2

Rezerva si ve třetím zápase připsala třetí výhru

Ve třetím zápase v sezoně přivítala pardubická rezerva dalšího soupeře z kategorie těch silnějších a to rezervu Chrudimi. Po vyrovnané první půli domácí ve druhé půli dokázali dostat míč čtyřikrát do branky soupeře a připsali si tak třetí výhru ve třetím zápase. Není bez zajímavosti, že za pardubický celek nastoupil již třetí gólman.

4. kolo KP

FK Pardubice B - MFK Chrudim B  4:0 (0:0)

Do zápasu vstoupili domácí velmi aktivně a hned si vytvořili velkou šanci, která ale gólem neskončila. Poté se hra postupně vyrovnala a dvě šance si vypracovali i hosté. Největší měli ve 23. minutě, kdy Žalud ve vyložené pozici trefil tyč domácí branky! Ve 45. minutě po centru D. Pánka zakončoval patou zády k brance Valenta, ale míč skončil těsně vedle a tak se do kabin šlo za bezbrankového stavu.
Do druhé půle ale domácí přidali a v 54. minutě Klátil vysunul do šance Dostálka, který zkušeně otevřel skóre - 1:0. Hned za dvě minuty pardubičtí zahrávali roh, po kterém vznikl velký závar v malém vápně Chrudimi a ten ukončil gólem Koblížek, jenž poslal míč do sítě kolenem - 2:0. V 70. minutě pak vracel Dostálek odražený míč z levé strany před branku a Zeman si ho srazil do vlastní sítě - 3:0. Poté se již utkání jen dohrávalo, neboť o vítězi bylo jasno. Přesto domácí přidali ještě jednu branku. V 84. minutě se k trestnému kopu z pravé strany postavil střídající dorostenec Jirka a poslal míč na zadní tyč, který nikdo netečoval a ten skončil v brance - 4:0.

Fakta - branky: 54. Dostálek, 56. Koblížek, 70. vlastní (Zeman ), 84. Jirka. ŽK: 1:0 (Mandutz). Rozhodčí: Lukes z Lanškrouna (Růžička, Mrázek). Diváků: 70.

Sestavy - FK PCE B: Hrnčíř - Mandutz (79. Molek), Matějka, Koblížek, F. Pánek - D. Pánek (83. Buš), Prokopec, Kovář, Dostálek (73. Jirka) - Valenta, Klátil (60. Uhlíř).
MFK CHRUDIM: Trojan - Tlapák, Zeman, Valda, Holík - Meduna (73. Jindrák), Netušil (70. Pejcha), Bureš (80. Šprongl), Žalud - Kroutil (83. Dušek), Opina.

František Kovárník, trenér Pardubic B: " V první půli to bylo vyrovnané utkání a na každé straně bylo po jedné vyloženě šanci, ale bez úspěšného zakončení. Druhy poločas jsme byli lepším týmem a dvěma rychlými góly v rozmezí dvou minut bylo utkání rozhodnuto. Pro soupeře je konečný výsledek možná až moc krutý... Naší hráči zaslouží pochvalu hlavně za předvedenou hru ve druhém poločase a za bojovnost ve chvílích, kdy se nám herně moc nedařilo. Vstup do soutěže tak po třech zápasech s papírově těžšími soupeři můžeme považovat za úspěšný. "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 29.08.2015 | Zdroj fotky: Radek Klier )