FK Česká Třebová FK Pardubice B 0 : 4 (0 : 2) FK Pardubice B FK Pardubice B

Krajský přebor 2015/2016 | 3. kolo | 22.08.2015 | Stadion Česká Třebová

Čtyřbranková výhra rezervy v České Třebové

Hned druhý zápas v soutěži proti sobě svedl dva loňské divizionáře, kteří nakonec sestoupili o patro níž. Kvalita však byla jen na straně hostů, kteří měli celý zápas pod kontrolou a jasně zvítězili o čtyři branky.

3. kolo KP

FK Česká Třebová - FK Pardubice B  0:4 (0:2)

Po oťukávacím úvodu měl po rohu Fouska první šanci v 16. minutě Klátil, ale jeho hlavička skončila těsně vedle. Ve 25. minutě po souhře Pánka s Fouskem zakončoval těsně vedle z dobré pozice Valenta. Ve 36. minutě šli hosté do vedení, když se po rohu Fouska tentokrát trefil Klátil přesně - 0:1. Hned za minutu dostal ideální přihrávku od Fouska do otevřené českotřebovské obrany Prokopec a střelou na zadní tyč upravil na 0:2. Ve 42. minutě mohl ještě zvýšit Klátil, kterého vysunul opět Fousek, ale pardubický útočník trefil v koncovce tyč.

Domácí celek chtěl na začátku druhé půle zápas zdramatizovat, ale proti byl Klátil, který dostal opět ideální přihrávku od Fouska a v koncovce přeloboval vybíhajícího gólmana - 0:3. Hosté se poté snažili držet míč na kopačkách a udržovat vedení. Jediné dvě příležitosti měli domácí v 65. a 70. minutě, kdy poslali míč do břevna Knoblochovy branky, ale protože nesnížili, tak přišel logický trest. V 71. minutě využil zmatků v obraně domácích Valenta, ve vápně si připravil pozici, kterou zužitkoval dokonale a upravil na konečných 0:4. Hráči rezervy tak na dálku poslali dárek Pavlu Němečkovi k narození syna Matěje!

Fakta - branky: 36. a 50. Klátil, 37. Prokopec, 71. ValentaŽK: 3:0. Rozhodčí: Havránek z Chrudimi (Pešek, Mrázek). Delegát: Braun z Pardubic. Diváků: 120.

Sestavy - Č. Třebová: Hotmar - Kubásek, Hašek, Rataj, Novotný - Kukla, Müller (63. Bočkaj) , Zahálka (79. Nešický), Grepl (63. Švec) - Abt (79. Abt), Pešek (73. Trčka).

František Kovárník, trenér Pardubic B: "Utkání se mi hodnotí velmi dobře, vše jsme měli pod kontrolou a byli jsme ve všech herních činnostech lepší. Hráči plnili vše, co jsme si řekli a během dvou minut první půle rozhodli o naši výhře. Rozdílovým hráčem na hřišti byl Adam Fousek, který byl u tři našich branek a dvakrát se gólově opět prosadil Martin Klátil, za což jsme hodně rádi. Za předvedenou hru chválíme ale celý tým. Za týden nás však čeká další těžký protivník a to chrudimská rezerva."

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 23.08.2015 | Zdroj fotky: redakce FK )