FK Fotbal Třinec FK Pardubice 0 : 1 (0 : 0) FK Pardubice FK Pardubice

FNL 2015/2016 | 16. kolo | 21.11.2015 | stadion Třinec

Jedeme na vítězné vlně: Vezeme výhru z Třince!

Úterní pohárovou výhrou nad Spartou "nadopovaný" pardubický tým se představil na trávníku v Třinci a dokázal ze severu Moravy přivézt tři body. V sobotu dopoledne rozhodl o jednogólové výhře opět Kim, který má střeleckou formu!

TAKÉ DAEWON KIM JE V KALENDÁŘI FK PARDUBICE 2016!

16. kolo FNL

FK Fotbal Třinec - FK Pardubice 0:1 (0:0)

Na pardubický tým čekal třinecký soupeř na svém stadionu s novým trenérem. Sestava hostů se musela obejít bez Filipa Kopřivy, pokopaného v pohárovém utkání. Do sestavy se ale vrátil Tomáš Pospíšil, který v základní sestavě pro zdravotní indispozici nastoupil po více než dvou měsících…

Začalo se hodně zostra, když už ve 2. minutě měl velkou šanci Petráň, Palečka však nedokázal prostřelit. I v dalších minutách si hosté zachovali aktivitu a snažili se ohrozit domácí branku. Po čtvrthodině hry pálil po kombinaci s Kimem Jeřábek těsně vedle šibenice… A schopnost dostat se do šancí neustávala, Fousek, Kakrda i Petráň však ukázali, že na koncovce je ještě třeba pracovat.

Domácí se pochopitelně před hrstkou diváků nechtěli nechat zahanbit a před poločasem se také dostali do šancí. Teplého však Knobloch vychytal - a poradil si i s další nebezpečnou situaci krátce před přestávkou.

Ani ve druhém poločasu se nehrál nudný fotbal. Po hodině hry to domácí zkusili i jinak, pád Dědiče ale rozhodčí neposoudil jako penaltový. A pak, za malou chvilku poté, přišel jediný gól zápasu. Petráň získal odražený balon a se štěstím jej posunula na Kima. Ten napálil skákavý míč na branku a od Čelůstky se balon odrazil do sítě - 0:1!

V dalších minutách Pardubáci na třineckém pažitu kralovali. Přišly i další šance, bohužel žádná z nich neznamenala změnu skóre. V závěru se domácí přece jen dostali do tlaku, jejich snaha však troskotala na kvalitní obranné práci a na schopnostech gólmana Knoblocha. Ten s blýskl zejména v 89. minutě, kdy vyrazil skvěle Málkův pokus z trestného kopu a  tak si jeho tým mohl připsal plný bodový zisk.

Podzimní program našeho A-týmu ve FNL tak skončil, ale čeká ho ještě pohárová odveta proti pražské Spartě (3.12.2015 od 17:30 v Praze na Letné)…

Statistiky - branka: 62. Kim. ŽK: 2:2 (Ceplák, Janoščín - Šejvl, Jeřábek). Rozhodčí: Machálek - Antoníček, Caletka. Delegát: Kozel. Diváci: 311.

Sestavy - Třinec: Paleček - Velner, Čelůstka, Hloch, Janoščín - Bedecs - Joukl (74. Latocha), Mozol (67. Málek), Ceplák (67. Salachna), Teplý - Dedič.
FK PCE: Knobloch - Šejvl, Pospíšil, Vencl, Kakrda - Kim (88. Kovář), Řezníček, Jeřábek, Kudrna, Fousek - Petráň (63. Kayamba).

(Autor: FK Pardubice | Datum: 21.11.2015 | Zdroj fotky: Radek Klier )