FK Pardubice FK Pardubice 1 : 0 (0 : 0) FK Pardubice MFK Karviná

FNL 2015/2016 | 15. kolo | 14.11.2015 | Stadion Pod Vinicí

Fousek v závěru vystřelil tři body proti Karviné!

Velmi cenné tři body proti přednímu týmu FNL vybojovali v sobotu dopoledne pardubičtí fotbalisté. V bojovném utkání vstřelil branku po Kimově trestném kopu v nastaveném čase dorážkou Adam Fousek.

15. kolo FNL

FK Pardubice - MFK OKD Karviná  1:0 (0:0)

Že utkání bude docela určitě o jediné brance, naznačil dostatečně už první poločas. V úvodu dvakrát zaváhal v rozehrávce domácí gólman Frydrych, ale Karviná nedokázala trestat. Jinak si gólmani mohli vzít volno. Hosté sice měli menší územní převahu, nicméně ta k nebezpečným situacím nevedla. V závěru první půle se na penaltě otáčel s míčem Jeřábek, ale v poslední chvíli byl odzbrojen.

Po přestávce začalo být před oběma brankami o něco rušněji. První opravdu velkou šanci měl v 55. minutě nově příchozí Sivrić, který po pěkném prostrčení od Šislera trefil přibližně z patnácti metrů břevno. Za pět minut pálil zpoza vápna Budinský a Frydrych musel míč vytěsnit rukavicemi nad horní tyčku.

Pardubice reagovaly také zásluhou střídajícího hráče. V 72. minutě přelétl centr z křídla až na zcela osamoceného Fuska, ten ale slabou hlavičkou jen pozdravil Pindrocha. O chvíli později se Fusek dostal do role centrujícího hráče a po jeho pasu pálil z voleje Kim. Do jeho rány obětavě padl jeden z beků a odrazil míč na roh.

Ač se blížil konec, tak ofenzivní snaha obou soupeřů nevyprchávala, spíše naopak. Zejména Karviná toužila po třech bodech. Jenže centry do vápna hostům většinou nevycházely. A když už jo, tak naskakující Růžička o pár centimetrů nedosáhl. O vítězství Pardubic mohl z brejku rozhodnout Jeřábek, ale místo střely se zamotal do kliček a míč ztratil.

Nulový stav nakonec přece jen nevydržel. Dreksa v nastavení před vápnem sáhl k taktickému faulu, aby zastavil unikajícího Fuska a nabídl hostům přímý kop. Následnou Kimovu střelu vyrazil Pindroch jen k Adamu Fouskovi, který snadnou dorážkou odšpuntoval pardubickou radost. Hned poté hlavní rozhodčí Nenadál zápas ukončil.

Fakta - branka: 90. (+2) Fousek. ŽK: 1:2 (Kim - Šisler, Dreksa). Rozhodčí: Nenadál (Kříž, Černý). Delegát: Ondo. Diváků: 622.

Sestavy - FK PCE: Frydrych - Šejvl, Kopřiva, Vencl, V. Kakrda - Kim, Řezníček (87. Kayamba), Jeřábek, Kudrna, Fousek - Petráň (63. Fusek).

KARVINÁ: Pindroch - Růžička, Dreksa, Jovanovič, Eismann - Fiala (81. Panák), Šisler, Budínský, Sedlák (63. Glaser), Moravec - Urgela (46. Sivrič).

Ohlasy trenérů

Jaroslav Míchal (FK Pardubice):
„Zápas byl od počátku remízový, hrálo se hlavně mezi šestnáctkami, ale za obranu se ani jeden z týmů nedostával. Bylo znát, že soupeři mají ze sebe respekt. Druhý poločas byl z naší strany lepší, dostali jsme se víc do pohybu a kombinací. Musím říct, že je mi soupeře kvůli tomu závěru líto, ale takový je fotbal.“

Jozef Weber (MFK OKD Karviná):
„Utkání bylo spíše průměrné se spoustou průměrných individuálních výkonů. Ani jeden celek se nemohl prosadit v ofenzívě. Zápas spěl k remíze, která by asi průběhu odpovídala. V závěru jsme udělali taktickou chybu, kdy jsme se nechali přečíslit a po standardní situaci inkasovali. Průměrným výkonem jsme si o něco takového říkali.“

(Autor: FK Pardubice | Datum: 14.11.2015 | Zdroj fotky: Radek Klier )