FC Slavoj Vyšehrad FK Pardubice 1 : 0 (1 : 0) FK Pardubice FK Pardubice

FNL 2015/2016 | 12. kolo | 25.10.2015 | stadion Viktoria Žižkov

Zbytečná prohra na trávníku Vyšehradu

V neděli dopoledne, za příjemného podzimního počasí, nastoupili Pardubáci na žižkovském stadionu, který ale ve FNL využívá nováček soutěže, Slavoj Vyšehrad. A domácí tým dokázal uspět díky brance z pokutového kopu v závěru prvního poločasu.

12. kolo FNL

FK Slavoj Vyšehrad - FK Pardubice 1:0 (1:0)

V téměř tradiční zahajovací sestavě se na hrotu opět objevil uzdravený Petráň. Už v osmé minutě vyslal Řezníček dopředu právě Petráně, který šel sám na brankáře, jenže v koncovce trefil vybíhajícího Krbečka. Kombinační hra Pardubických pokračovala a o tři minuty později se pokoušel zakončit Fousek - jenže jeho pokus byl příliš slabý. Růžky začal vystrkovat i domácí tým, ale hostující tým měl dobře organizovanou obranu.

Ve 27. minutě se do zakončení dostal Petráň a pálil tvrdě, Krbeček se však k tyči přesunul rychle a míč vyrážel na roh. Po jeho rozehrání Kopřiva vracel míč do malého vápna, tam na něj ale nikdo nedosáhl. Zanedlouho se dostával do dobré pozice Kim, svou akci ale prováhal a domácí se snadno dostali k míči. Jediná branka padla krátce před poločasovou přestávkou. Fousek fauloval a nařízenou penaltu proměnil Blažek - 1:0. I přes územní převahu pardubický tým poločas o zmíněnou branku prohrál.

Do druhé půle poslali trenéři místo Kima na hrací plochu Fuska. Pardubice se snažily zatlačit Vyšehrad před jeho branku, nadějný průnik Jeřábka v 55. minutě střelu nepřinesl, o pár desítek vteřin později pálil hostující kapitán tvrdě, ale mimo… Velkou šanci měl v 62. minutě Řezníček, který se prodral do pokutového území, i on ztroskotal na Krbečkovi.

Když se v 65. minutě krásně uvolnil na hranici vápně Šejvl a tvrdě pálil k tyči, Krbeček se vytáhl a to bylo na dlouhé minuty ze strany hostů vše. K vidění bylo několik útočných akcí, ale většina z nich končila nepřesnou přihrávkou. V 80. minutě sice hlavičkoval Petráň, ale nestlačil míč mezi tyče. Pokud vám ve výčtu situací chybí akce domácích, koukáte se správně, ale to proto, že domácí se ve druhé půli do útoku příliš nepouštěli a bránili svůj náskok.

V situaci, kdy Pardubice prohrávaly, sáhla lavička k očekávanému tahu. Do ofenzivy se vysunul Kopřiva a tlak se stupňoval, ale bez vyložených šancí. Ani Řezníčkův pokus z hranice vápna šest minut před koncem si cestu mezi tyče nenašel. Závěr se nesl ve znamení snahy hostů o vyrovnání, ale to se ani ve čtyřminutovém nastavení nepovedlo.

Fakta - branka: 41. Blažek z pen. ŽK: 3:2 (Schön, Amegan, Blažek - Kopřiva, Petráň). Rozhodčí: Berka z Prahy (Kříž, Kotalík). Delegát: Ubias z Jablonce nad Nisou. Diváků: 488.

Sestavy - Vyšehrad: L. Krbeček - Šimkovský (82. Madej), Amegan, T. Krbeček, Petrášek - Polanský, Mysliveček (77. Gregora), Schön, Smolák - Jindráček, Blažek (90. Čeremisin).
FK PCE: Frydrych - V. Kakrda, Vencl, Kopřiva, Šejvl - Kim (46. Fusek), Řezníček, Jeřábek, Kudrna (73. Kovář), Fousek - Petráň.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 25.10.2015 | Zdroj fotky: Milan Křiček )