MFK Frýdek-Místek FK Pardubice 3 : 3 (0 : 2) FK Pardubice FK Pardubice

FNL 2015/2016 | 10. kolo | 10.10.2015 | stadion Stovky

Ze severu Moravy se vracíme smutní - jen s bodem

Skvěle rozehranou partii na stadionu Stovky ve Frýdku-Místku nedokázali pardubičtí fotbalisté v sobotu v podvečer dotáhnout do úspěšného konce. V závěrečné čtvrthodině přišli o třígólový náskok a získali tak jen jediný bod za remízu 3:3.

10. kolo FNL

MFK Frýdek-Místek - FK Pardubice 3:3 (0:2)

Souboj začaly lépe Pardubice, které se již v 8. minutě utkání ujaly vedení. Na centr směřující do velkého vápna si naskočil Michal Petráň, jenž uklidil míč těsně pod břevno a nedal brankáři Prepslovi šanci. Po obdržené brance se Frýdek-Místek snažil vyrovnat, to se mu ale nedařilo, hosté totiž v pohodě hlídali své jednobrankové vedení.

Těsně před koncem první půle nejprve vyrazil Frydrych centr Ižvolta a hlavičku Jarabici, ihned poté se Východočeši vydali do protiútoku který obrana domácích nedokázala zastavit. Zcela osamocený Vojtěch Kakrda přesnou trefou navýšil náskok svého celku.

Úvod druhé půle se odehrával spíše ve středu hřiště, do první vážnější šance se dostal v 56. minutě Petráň, který sice dokázal dopravit míč do sítě, ale pálil z ofsajdové pozice, takže mu branka nemohla být uznána. O pět minut už se Michal Petráň mohl radovat z regulérní branky. Přímý volný kop hostujícího celku rozehrál Kudrna, který svou přihrávkou našel volného Michala Petráně, jenž neměl sebemenší problém obstřelit brankáře Prepsla.

V 75. minutě se dokázali poprvé prosadit také domácí, když se po centru Ilka z pravé strany trefil hlavičkou k tyči Martin Vyskočil. Jen další dvě minuty stačily Frýdku-Místku ke snížení na rozdíl jedné branky, Matěj Ižvolt se po faulu Vyskočila ujal rozehrání přímého volného kopu, ze kterého mířil přesně mezi tři tyče.

Famózní poslední čtvrthodinu domácích završil vyrovnávající brankou Petr Literák. Po nařízeném přímém volném kopu se do pokutového území vydal i brankář Prepsl, k míči se nakonec dostal Bello, jehož pokus usměrnil do branky hlavou Literák.

Fakta - branky: 75. Vyskočil, 77. Ižvolt, 90. Literák - 8. a 61. Petráň, 45. V. Kakrda.  ŽK: 2:1 (Vyskočil, Krčula - Vencl). Rozhodčí: Nenadál - Arnošt, Antoníček. Delegát: Hubička z Náchoda. Diváků: 520.

Sestavy - Frýdek-Místek: Prepsl - Švrček, Literák, Jarabica, Talián (21. Ilko) - Ižvolt, Krišto, Ujlaky (60. Silva), Bello, Zapalač (46. Krčula) - Vyskočil.
FK PCE: Frydrych - Šejvl, Kopřiva, Vencl, V. Kakrda - Kim, Řezníček, Kudrna, Jeřábek, Fousek (88. D. Pánek) - Petráň.

(Autor: fnliga.cz | Datum: 10.10.2015 | Zdroj fotky: mfkfm.cz )