FK Pardubice U-19 B

TJ Jiskra Litomyšl FK Pardubice U-19 B 0 : 3 (0 : 0) FK Pardubice U-19 B FK Pardubice U-19 B

VČ přebor dorostu U-19 2015/2016 | 2. kolo | 15.08.2015 | stadion Litomyšl

Výhra B dorostu v prvním utkáním sezony

V premiéře Východočeského přeboru zajížděl pardubický B dorost do Litomyšle, kde zvítězil 0:3.

2. kolo

Litomyšl/Cerekvice - FK Pardubice U19 B  0:3 (0:0)

Od začátku utkání jsme měli hru jednoznačně pod kontrolou. Domácí tým se soustředil na obranu a snažil se o rušové protiútoky, které však naše obrana s přehledem likvidovala. Již ve 2. min. přetažený centr Cempírka na zadní tyč zpracoval Doležal, ale trefil pouze konstrukci branky. Na domácího gólmana se valil jeden útok za druhým, ale naši hráči zakončovali zbrkle, nebo špatně řešili situace před brankou, kdy nedokázali překonat hradbu těl domácích hráčů. Několikrát se jim to podařilo, ale v brance stál výborně chytající brankář domácích, a tak poločasový výsledek 0:0 byl pro domácí tým milosrdný.

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu, kdy jsme neúspěšně dobývali branku domácích. Až v 65. min. po centru do vápna, po závaru hlavou umístil míč do branky Barbarič 0:1. Za tři minuty unikl po levé lajně Zelenka, odcentroval na hranici vápna, kde stál Spěvák a jeho krásná střela se otřela o břevno a zapadla do branky 0:2. V 72. min. prakticky totožnou akci Zelenky zakončoval neobsazený Kmetík hlavou a stanovil konečný výsledek na 0:3.

Konečný výsledek je zasloužený. Naši hráči byli po celé utkání lepším týmem. Trenéři vyslovili spokojenost s výsledkem, ale nespokojenost s řešením brankových situací, což by se nám v dalších utkáních nemuselo vyplatit.

Fakta - branky: 65. Barbarič, 68. Spěvák, 72. Kmetík. Rozhodčí: Zavřel z Luže (Felkl, Šourek). Bez karet. Diváků: 30.

Sestava FK PCE B: Bartaloš - Novák, Karvánek, Kaštánek, Zelenka - Doležal, Spěvák, Jiroušek (60. Barbarič), Cempírek (60. Jantovský) - Svatoň, Kmetík (80. Večeřílek).

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 17.08.2015 | Zdroj fotky: redakce FK )