FK Pardubice B FK Pardubice B 4 : 1 (2 : 0) FK Pardubice B SK Polička

Krajský přebor 2015/2016 | 11. kolo | 17.10.2015 | Stadion Pod Vinicí č. 2

Jasná výhra rezervy nad Poličkou

Ve šlágru kola přivítala v tabulce čtvrtá pardubická rezerva vedoucí celek tabulky z Poličky. Domácí mladíci ale podali velmi dobrý výkon a nebýt výpadku na začátku druhé půle bylo by o vítězi rozhodnuto daleko dříve. Třetí výhra v řadě znamená posun na druhé místo tabulky s 22 body, když vedoucí Slatiňany mají jen o dva góly lepší skóre. Hattrickem se blýskl Daniel Kovář (na snímku).

11. kolo KP

FK Pardubice B - SK Polička  4:1 (2:0)

Pardubičtí do zápasu vstoupili velmi aktivně, hráli v pohybu s chutí a hodně kombinovali. První velkou šanci měl v sedmé minutě Valenta, ale ve vyložené šanci trefil jen gólmana Slaného. Za dvě minuty to již přišlo, když se po příhře od Kayamby trefil přesně Kovář - 1:0. Tlak domácích pokračoval i nadále a v 15. minutě se na dvakrát prosadil opět Kovář - 2:0. I nadále domácí drželi míč na svých kopačkách, ale kromě sóla Fuska ve 35. minutě, který obešel pět protihráčů, ale v koncovce mířil těsně vedle, si žádnou další šanci nevypracovali. Ve 43. minutě poprvé ohrozili branku Ptáčka hosté, ale střelu Navrátila Ptáček vyrazil na roh.

Do druhé půle hosté vstoupili o poznání aktivněji a hned ve 49. minutě po přímém kopu zdramatizoval zápas přesnou hlavičkou V. Král - 2:1. Až do 66. minuty hrála Polička o vyrovnání, ale poté se do sóla dostal čerstvý Klátil, ale trefil sice jen Slaného, ale dorážkou připravil třetí gól pro Kováře, který tak uzavřel hattrick - 3:1. V 75. minutě pak domácí zcela uklidnil Kayamba, který prošel z levé strany až před branku, kde prostřelil gólmana - 4:1. Ve zbytku zápasu se již utkání jen dohrávalo a kromě další spálené šance Klátila, který šel znovu sám na branku a trefil opět jen gólmana Slaného, se již nic jiného nezrodilo. Pardubická rezerva si tak připsala další výhru za tři body.

Fakta - branky: 8., 15. a 66. Kovář, 75. Kayamba - 49. V, Král. ŽK: 1:3. Rozhodčí: Poláček z Chrudimi (Schmeiser, Sochor). Delegát: Cach z Chrudimi. Diváků: 30.

Sestavy - FK PCE B: Ptáček - Molek, Mandutz, Matějka, F. Pánek - D. Pánek (71. Jirásek), Prokopec, Kovář (80. Dvořák), Fusek - Valenta (65. Klátil), Kayamba.
POLIČKA: Slaný - Wolker, Pavliš, Jílek, Skryja - Poul, Andrle (58. Netolický), Švec (76. Klein), Navrátil - V. Král, Mužík.

František Kovárník, trenér Pardubic B: "V utkání velmi dobré úrovně jsme šli poměrně rychle a snadno do dvoubrankového vedení. To jsme mohli do konce první půle ještě navýšit, ale nestalo se tak. Začátek druhé půle vyšel lépe hostům, kteří po standardní situaci snížili na rozdíl jedné branky. To se nám však moc nelíbilo, hráči se vrátili k naší rychlé a kombinační hře a dvěma góly zápas rozhodli. Za předvedenou hru chválím všechny hráče, zvláště pak střelce tří gólů Kováře, dále Fuska, Mandutze a Kayambu."

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 17.10.2015 | Zdroj fotky: Radek Klier )