FK Pardubice U-17

FK Pardubice U-17 FK Pardubice U-17 1 : 2 (0 : 1) FK Pardubice U-17 SK Slavia Praha

Česká liga dorostu U-17 2014/2015 | 21. kolo | 26.04.2015 | Stadion Ohrazenice

Těsná prohra U17 se Slavií

21. kolo

FK Pardubice - SK Slavia Praha  1:2 (1:0)

V Ohrazenicích jsme přivítali vedoucí celek tabulky, který od začátku utkání potvrzoval svoje umístění kvalitní útočnou hrou. Naši hráči nezůstali Slavií nic dlužni a tak byl k vidění velmi zajímavý duel. První šanci měli hosté, ale vše vyřešil jistý brankář Šmíd. Při dalším průniku nemířil hostující útočník mezi tyče. Ve 28.minutě přišla první vyložená šance domácích po úniku a následném centru Mužíka hlavičkoval z malého vápna zcela sám Jirásek nad bránu hostů.To ve 34. minutě již mířil přesně nohou k pravé tyči po krásné přihrávce Panchártka - 1:0. Úvod druhé půle byl ve znamení náporu hostí a ve 46. minutě se Slavií podařilo vyrovnat a mohlo být ještě hůř. V 57. minutě po nedůrazné hře naši obrany stáhl hráče hostí v pokutovém území Březina a následoval pokutový kop. Ten zahrával nejlepší hráč Slavie Král, ale na Šmída si nepřišel jeho umístěnou střelu k tyči vystihl a zneškodnil. Od tohoto okamžiku se naši hráči opět zvedli a měli několik šancí ke vstřelení gólu. Mužík po úniku přehodil brankáře, ale radost mu překazil obránce, který vykopl míč z prázdné branky. Střely Nováka, Zelinky a Panchártka také volali po gólu, ale brankář hostí byl vždy na správném místě. Opět přišlo na řadu otřepané " nedáš - dostaneš ''. Tři minuty před koncem zápasu si naběhl na přední tyč hostující Král a nekompromisně trefil horní roh Šmídovi branky a tím rozhodl velmi zajímavé utkání ve prospěch hostí - 1:2.

Přes prohru trenéři chválí celý tým za předvedený výkon. Tým nyní čeká ve středu finále Memoriálu Vlastislava Marečka ve Zlíně a v sobotu duel na půde posledního Žižkova.

Fakta - branka domácích: Jirásek. Rozhodčí: Vodrážka - Mrkvička, Čech.

Sestava FK PCE U17: Šmíd - Zelinka, Vávra, Jirka (50. Šafařík), Březina (60. Jantovský, 70. Vašek) - Mužík, Novák, Müller, Nikodém - Panchártek, Jirásek.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 27.04.2015 | Zdroj fotky: redakce FK )