FK Pardubice U-19 B

FK Pardubice U-19 B FK Pardubice U-19 B 5 : 1 (1 : 0) FK Pardubice U-19 B TJ Jiskra Litomyšl

VČ přebor dorostu U-19 2014/2015 | 18. kolo | 22.03.2015 | UMT Ohrazenice

Výhra U19 B na začátek jara

V prvním jarním utkání Východočeského přeboru dorostu přivítalo pardubické béčko soupeře z Litomyšle. Na ohrazenické umělé trávě se hrálo dle domácích not a výsledek 5:1 je odpovídající předvedené hře.

18. kolo

FK Pardubice U19 B - TJ Jiskra Litomyšl   5 : 1 (1:0)

K prvnímu našemu mistrovskému utkání dorazil soupeř s defenzivní taktikou, když se snažil využívat rychlých protiútoků nakopávanými míči za naší obranu. Avšak již ve 2. minutě vysunul po lajně Buš Doležala, jehož střílenou přihrávku před branku zakončil nekompromisně Stránský - 1:0. Tato rychlá branky nás však paradoxně uspokojila, naši hráči se herně přizpůsobili soupeři, začali nakopávat míče a hra upadla do podprůměru, i když opticky jsme měli míč více na kopačkách. Za zmínku do konce poločasu stojí jen šance Dvořáka a Stránského, které však gólman hostí zlikvidoval.

Do druhého poločasu jsme vstoupili opět s větší aktivitou a výsledkem bylo zvýšení na 2:0, když po autu Karvánka se odrazil míč ke Stránskému, který nabil Bušovi a jeho křížná střela zapadla k zadní tyči branky hostí. V 58. minutě se hosté po rohovém kopu prosadili, když míč uklidil hlavou hostující kapitán Vejrych 2:1. Prakticky z následného našeho útoku po souhře Nepivody s Bušem přišla přihrávka na volného Gašpara, který zvýšil na 3:1 střelou na zadní tyč. V 68. minutě přišla nejhezčí branková akce domácích, když Barbarič zavezl míč po lajně, přihrál pod sebe na Karvánka, který vyzval k brankové střele Stránského a bylo to 4:1. V 69. minutě v úniku Barbarič nastřelil tyč a skóre uzavřel střelou "bodlem" z hranice velkého vápna opět Stránský po přihrávce Barbariče - 5:1.

Lze konstatovat, že naše vítězství je zasloužené, neboť jsme byli lepším týmem, avšak hra v prvním poločasu by se nám s našimi dalšími soupeři nemusela vyplatit. Pochvalu za výkon zaslouží střelec tří branek Stránský a s chutí hrající Buš.

Fakta - branky: 2., 68. a 77. Stránský, 47. Buš, 59. Gašpar - 58. Vejrych. Rozhodčí: Hrdý ze Sopřeče (Svědiroh, Čad). Bez karet. Diváků: 20.

Sestava FK PCE U19 B: Švadlenka - Karvánek, Dvořák, Žoček (76. Kaštánek), Zelenka (40. Nepivoda) - Doležal, Gašpar, Stránský, Brož (61. Barbarič) - Fejl (46. Svatoň), Buš. Dále připraven: Pšenička.

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 24.03.2015 | Zdroj fotky: redakce FK )