FK Pardubice B FK Pardubice B 3 : 1 (1 : 1) FK Pardubice B FK Náchod

Divize C 2014/2015 | 29. kolo | 06.06.2015 | Stadion Pod Vinicí č. 1

Důležitá tříbranková výhra nad Náchodem

Ke klíčovému souboji o záchranu divizní příslušnosti přivítala pardubická rezerva v sobotním dopoledni na hlavním hřišti Pod Vinicí Náchod, který měl v tabulce před zápasem o tři body více a k dobru podzimní výhru 5:1. Ačkoliv byl stav o poločase 1:1, tak zlepšení hry v závěru znamenalo výhru domácích 3:1. O všem tak rozhodne poslední 30. kolo.

29. kolo

FK Pardubice B - FK Náchod  3:1 (1:1)

První šanci měli v 10. minutě po rohu Fouska domácí, ale Němečkova hlavička skončila těsně vedle. Za dvě minuty měli hosté výhodu trestného kopu a po odraženém míči z bezprostřední blízkosti pálil na branku Runkas, ale naštěstí pro domácí trefil gólmana Ptáčka! V 16. minutě AR1 pustil do šance Hlavu, ale jeho Ptáček s pomocí břevna vytlačil na roh. Po jeho rozehrání neudržel Ptáček vysoký míč a gólovou dorážku Rompotla z brankové čáry na další roh srazil Prokopec. Ve 29. minutě po obléhání vápna hostů a po příhře od Fouska napálil míč doprostřed branky pod břevno Křivka - 1:0. Ve 35. minutě podnikla rychlý brejk dvojice Petráň - Valenta a druhý jmenovaný orazítkoval tyč domácí náchodské branky. Ve 38. minutě pak hosté po centru Samka a následném odraženém míči vyrovnal tečovanou střelou k tyči Vlček - 1:1. Minutu před přestávkou se pak do šance za obranu domácích dostal Petr, ale naštěstí branku netrefil. Do šaten se tak šlo za remízového stavu, který vyhovoval více hostům.
Na začátku druhé půle se spíše ve velkém vedru bojovalo a tak se na šanci čekalo až do 60. minuty, kdy Petráň připravil vyloženou šanci pro D. Pánka před prázdnou branku, ale ten nepochopitelně přestřelil! Za tři minuty mohl přijít trest od hostů, když byl z levé strany sám před Ptáčkem Petr, ale křížnou střelou mířil vedle. V 69. minutě měli další velkou šanci náchodští, ale střídající Vaněček zblízka trestuhodně míč netrefil. V 72. minutě po samostatné akci z levé strany orazítkovat znovu tyč hostující svatyně Fusek. V 78. minutě domácí konečně zúročili svoji herní převahu, když Vencl ideálním pasem za obranu našel nabíhajícího Klátila, který křížnou střelou od tyče vrátil rezervě vedení - 2:1. Za dvě minuty se pak středem dostal do zakončení Fousek a svoji levačkou poslal míč nechytatelně k tyči a uklidnil domácí - 3:1. Další branky se již domácím přidat bohužel nepodařilo. V poslední minutě ještě mohl snížit Malý, ale Ptáček jeho sólo zlikvidoval.
Pardubičtí si tak připsali cenné tři body, ale o jejich osudu se rozhodne až v posledním kole, kdy zajíždějí do Letohradu.

Fakta - branky: 29. Křivka, 78. Klátil, 80. Fousek - 38. Vlček. ŽK: 4:4. Rozhodčí: Šimáček z Týnce nad Sázavou (Hocek, Brychta). Delegát: Dobšík z Holubic. Diváků: 70.

Sestavy - FK PCE B: Ptáček - Mandutz, Němeček, Vencl, Prokopec (81. Konvalina) - D. Pánek (60. Klátil), Křivka (68. Rydval), Fousek, Fusek - Valenta (88. Řezníček), Petráň.

NÁCHOD: Kobos - Runkas, Rompotl, Kábrt, Punar - Moravec, Samek (70. Brich), Vlček (81. Srkal), Petr - Malý, Hlava (57. Vaněček).

Pavel Němeček, hrající trenér Pardubic B: " V zápase se nám prolínali pasáže, kdy jsme byli aktivním týmem, ale i pasáže, kdy jsme hráli pasivně a soupeři jsme zbytečne nechali hodně prostoru. Vstup do utkání jsme měli dobrý a vytvořili si několik slibných příležitostí. Jednu z nich jsme proměnili a dostali se do vedení. Do konce poločasu nám však soupeř stihl vyrovnat. Druhý poločas jsme začali katastrofálně. Málo pohybu a spousta nepřesností zapříčinili, že měl Náchod několik šancí na vstřelení branky, ale neproměnil. Pak už se naše hra zklidnila. Vstřelili jsme dvě pěkné branky a měli i další možnosti. "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 06.06.2015 | Zdroj fotky: redakce FK )