FK Dobrovice FK Pardubice B 0 : 0 (0 : 0) FK Pardubice B FK Pardubice B

Divize C 2014/2015 | 26. kolo | 16.05.2015 | Stadion Dobrovice

Cenný bod rezervy v Dobrovici

Pardubická rezerva zajížděla na půdu vedoucího celku tabulky do Dobrovice. V základní sestavě mělo divizní premiéru hned kvarteto hráčů dorostu (Kovář, Kejmar, F. Pánek a Valenta). Velmi dobrý výkon všech hráčů po devadesáti minutách znamenal cenný bod za bezbrankovou remízu. V penaltové loterii byli šťastnější domácí, ale i tak je bod ze hřiště suveréna soutěže dobrým počinem.

26. kolo

FK Dobrovice - FK Pardubice B  0:0 na pen. 5:4

Oba celky do zápasu vstoupili velmi aktivně, ale dlouho se hrálo bez šancí. Až ve 29. mnutě hlavičkoval Šidlo a Knobloch vyškrábl míč na tyč! Ve 41. minutě pak Knobloch vyrazil i nebezpečnou střelu Miškovského na roh. Ve druhé půli byla převaha domácího favorita přeci jen o něco větší, ale dobrá obranná hra hostů jim nedovolovala dostávat se do šancí. Hrozili sice z mnoha standardních situací, ale buď zakončovali mimo branku, nebo zasahoval Knobloch. Pardubičtí měli největší šanci druhé půle v 66. minutě, kdy z brejku zahrozil Valenta, ale v koncovce nemířil přesně. V závěru ještě Kejmar v poslední chvíli zablokoval na roh šanci Homoly. A exligový stoper Jiří Homola měl i poslední šanci zápasu, kdy po centru hlavičkoval úplně sám na zadní tyči, ale naštěstí nad branku. Na řadu tak přišly penalty a jejich průběh byl následující: Řezníček - 0:1, Vajgl - 1:1, Mandutz - 1:2, Volf - 2:2, F. Pánek trefil tyč, Krystan - 3:2, Jiroutek - 3:3, Soběslav - 4:3, Němeček - 4:4, Janda - 5:4.

Fakta - bez branek. Rozhodující penalta Janda. ŽK: 3:4. Rozhodčí: Hurych z Prahy (Ulrich, Šafránková). Delegát: Židík z Opočna. Diváků: 100.

Sestavy - DOBROVICE: Bartoš - Janda, Soběslav, Váňa, Šidlo - Rudolf, Krystan, Osvald (68. Suk), Golovko (77. Vajgl) - Miškovský (80. Homola), Volf.
FK PCE B: Knobloch - Mandutz, Němeček, Kejmar, F. Pánek - Kovář (46. Křivka), Řezníček, Prokopec, Portyš (82. Fidler) - Petráček (46. Jiroutek), Valenta (78. Rydval).

Pavel Němeček, hrající trenér Pardubic B: " O víkendu jsme sehráli velice kvalitní utkání se soupeřem, který se po právu pohybuje na prvním místě tabulky. Pro nás to bylo specifické utkání, jelikož jsme nastoupili se čtyřmi dorostenci. V zápase jsme podali ovšem velmi sympatický a bojovný výkon. Soupeře jsme do žádné kombinace nepustili. Ten hrozil především po standardních situacích, ale všechny jsme dokázali ubránit. My jsme si moc šancí v utkání nevytvořili a tak vezeme cenný bod za remízu. Je opravdu škoda, že jsme opět na penalty neuspěli. "