FK Pardubice B FK Pardubice B 2 : 3 (2 : 0) FK Pardubice B FK Turnov

Divize C 2014/2015 | 25. kolo | 10.05.2015 | Stadion Pod Vinicí č. 2

Zbytečná ztráta divizní rezervy

V dalším důležitém zápase přivítala pardubická rezerva v nedělním odpoledni na druhém hřišti Pod Vinicí Pěnčín-Turnov. Domácí celek po první půli vedl o dvě branky, ovšem špatný výkon ve druhém poločase náskok smazal a v penaltové loterii byli šťastnější hosté. Pardubičtí tak zcela zbytečně ztratili dva body...

25. kolo

FK Pardubice B - FK Pěnčín-Turnov  2:2 na pen. 2:3 (2:0)

Do zápasu vstoupili domácí aktivně a již v sedmé minutě Kima vychytal Hyka. Za minutu z otočky pálil těsně vedle Klátil. V 19. minutě to již ale domácím vyšlo, když si mezi stopery naběhl na dlouhý pas Fousek a sám před Hykou nezaváhal a po zemi poslal míč k tyči - 1:0. Ve 24. minutě centroval Fousek a Klátil zakončoval pohotově z první, ale Hyka vyrazil na roh. Ve 31. minutě měli po chybě v rozehrávce jedinou šanci v první půli hosté, ale Knobloch domácí podržel. Ve 38. minutě centroval z levé strany Pánek a jeho pokus překvapivě skončil až v síti, když gólman Hyka neměl úplně čisté svědomí - 2:0.

Do druhé půle však vstoupili lépe hosté a hned ve 47. minutě měli výhodu trestného kopu z dobré pozice, ale Bernátovu střelu Knobloch vytlačil na roh. Za další dvě minuty však Turnov zahrával roh a odražený míč poslal do sítě neobsazený Kunst - 2:1. Poté se bojovalo ve středu hřiště bez vážnějších šancí. Stínem utkání bylo poté zranění Kima, kterého musela odvézt sanitka do nemocnice. A když si domácí celek nedokázal vytvořit pořádnou šanci na uklidnění a zvýšení skóre, tak přišel dvě minuty před koncem trest. To zahrával rohový kop Bernát a jeho kroucený centr dolétl až za zadní tyč domácí branky - 2:2!
Na řadu tak přišly penalty. Jejich průběh byl následující: Papoušek - 0:1, D. Pánek - nedal, když Hyka vyrazil, Beníšek - 0:2, Řezníček - 1:2, Šulc - nedal, Knobloch vyrazil, Klátil - nedal, když poslal slabou střelu doprostřed branky, kde stál Hyka, Bernát - 1:3, Vencl - 2:3, Petřík - nedal, Knobloch vyrazil, Jiroutek - nedal, když Hyka jeho střelu k pravé tyči vyrazil a z bonusového bodu se tak radovali hosté.

Za týden v sobotu zajíždí pardubická rezerva na půdu vedoucího týmu do Dobrovice.

Fakta - branky: 19. Fousek, 38. D. Pánek - 49. Kunst, 88. Bernát, rozhodující penalta Bernát. ŽK: 2:0. Rozhodčí: Hrkal z Novosedel nad Nežárkou (Kouba, Čechlovský). Delegát: Koňák z Hořic. Diváků: 70.

Sestavy - FK PCE B: Knobloch - Mandutz, Vencl, Křivka, D. Pánek - Kim (70. Fidler), Řezníček, Jiroutek, Portyš - Klátil, Fousek (70. Konvalina).
TURNOV: Hyka - Tvrdý, Šimek, Novotný, Janošík - Kunst, Petřík, Beníšek, Bernát - Papoušek, Šulc.

Pavel Němeček, trenér Pardubic B: " Zápas se pro nás vyvíjel dobře. Byli jsme jednoznačně lepším týmem a zaslouženě jsme vedli. Ke konci poločasu naše aktivita začala opadávat, ale i tak se nám podařilo vstřelit branku. Ve druhém poločase jsme nedokázali navázat na naši hru a iniciativu v poli přebíral soupeř. Hned v úvodu jsme inkasovali, což nebylo pro nás nijak příjemné. Toto varování nás ovšem nepovzbudilo k lepšímu výkonu a k naší smůle soupeř v závěru šťastně vyrovnal. Penalty byly již vyvrcholením našeho psychického rozpoložení, ve kterém jsme utkání končili. "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 10.05.2015 | Zdroj fotky: Petr Hrnčíř )