TJ Sokol Jablonec n. J. FK Pardubice B 1 : 2 (1 : 0) FK Pardubice B FK Pardubice B

Divize C 2014/2015 | 24. kolo | 02.05.2015 | Stadion Jablonec n/J.

Výhra rezervy v Jablonečku

Po vydařené středeční dohrávce zajížděla pardubická rezerva k dalšímu důležitému záchranářskému zápasu na hřiště Pilišťata do Jablonce nad Jizerou, kde po zajímavém průběhu zvítězila 1:2 a do tabulky si připsala další tři cenné body.

24. kolo

Sokol Jablonec nad Jizerou - FK Pardubice B  1:2 (1:0)

Zápas začal zostra a hned po půlminutě měl vyloženou šanci Klátil, když po ideální přihrávce D. Pánka zblízka netrefil branku. Ve třetí minutě měli stejnou šanci domácí, když se po centru z pravé strany zblízka prosadil Kuhn - 1:0. V rozmezí dalších pěti minut měli hosté tři velké šance (Klátil 2x a Petráček), ale k vyrovnání to nevedlo. Hra poté upadla do průměru a hostům se nedařilo dostat do zakončení. Naopak z brejků hrozili domácí, ale Kozel ve 24. minutě s Ptáčkem přehodil i branku. Ve 37. minutě na brakové čáře zachránil hosty od druhé branky Vencl, který zastoupil již překonaného Ptáčka. Pardubičtí se stále snažili dobývat branku Krásného, ale praporek sudího Šoba byl nahoře podezřele často... Do kabin tak šli s těsným náskokem Severočeši. Do druhé půle hosté vstoupili velmi aktivně, což přineslo své ovoce. Nejprve hned ve 46. Petráček ve vyložené šanci, kdy se dostal ze strany sám před gólmanem nedal, když zblízka trefil jeho nohu a byl z toho roh. Aby se hned vzápětí k němu dostal odražený míč a tentokrát se již Petráček nemýlil - 1:1. A tak se začínalo znovu. Bodovat potřebovaly oba celky a tak to byl boj až do konce. V 69. minutě se do další šance dostali domácí, když Krejčík již prostřelil Ptáčka, ale tentokrát ho na brankové čáře zastoupil Konvalina. Rozhodující okamžik zápasu se zrodil v 85. minutě, když Šejvl vysunul Petráčka, který v koncovce přesně obstřelil gólmana Krásného 1:2! V závěru si již hosté taktickou hrou výhru pohlídali a připsali si sedmé vítězství v sezóně!

Fakta - branky: 3. Kuhn - 47. a 85. Petráček. ŽK: 1:2. Rozhodčí: Vojtěch z HK (Šob, Krupa). Delegát: Čížek z Prahy. Diváků: 180.

Sestavy - JABLONEC: Krásný - Helm, Halama, Karásek, Žemba - Krejčík, Povr, Rozkovec, Kozel (85. Dědek) - Žitka (83. Šilhán), Kuhn.
FK PCE B: Ptáček - Mandutz, Vencl, Šejvl, Konvalina - D. Pánek (78. Fidler), Řezníček (74. Fousek), Jiroutek (66. Křivka), Dostálek - Klátil (81. Rydval), Petráček (90. Kopecký).

Pavel Němeček, trenér FK Pardubice B: " Utkání se pro nás nevyvíjelo vůbec dobře. Hned v úvodu jsme inkasovali branku a celý poločas jsme se z té rány nemohli vzpamatovat. Prohrávali jsme osobní souboje, všude jsme byli druzí, vůbec nic se nám nedařilo. Prostě to byl takový poločas "blbec". I přesto jsme si vypracovali několik slibných šancí, ale bohužel pro nás neskončili brankou. Do druhého poločasu pak nastoupil jiný tým. Zlepšila se agresivita i kombinace. Vyrovnávací branka nám výrazně pomohla. Odměnou za druhý poločas pak byla branka, která nás dostala do vedení. Závěr utkání jsme už zvládli s přehledem. Zápas jsme bodově zvládli, ale soupeř nám nedal ani metr zadarmo. "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 03.05.2015 | Zdroj fotky: redakce FK )