FK Pardubice B FK Pardubice B 1 : 0 (0 : 0) FK Pardubice B SK Benátky n. J.

Divize C 2014/2015 | 23. kolo | 25.04.2015 | Stadion Pod Vinicí č. 2

Penaltová výhra rezervy nad Benátkami

V sobotním dopoledni přivítala pardubická rezerva ambiciózní celek z Benátek nad Jizerou. V prvním poločase byli domácí lepší, měli šance, ale neproměnili je. Ve druhé půli byli zase herně lepší hosté, takže zápas skončil bezbrankovou remízu. V penaltové loterii byli tentokrát šťastnější pardubičtí hráči.

23. kolo

FK Pardubice B - SK Benátky nad Jizerou  0:0 na pen. 5:4 (0:0)

První šanci měl ve páté minutě Petráček, ale Horák jeho střelu vykopl z brankové čáry. V 7. minutě neplatil gól Petráčka pro ofsajd. Další velký vzruch se zrodil po čtvrthodině hry, kdy se do vápna prodral Petráček, obešel gólmana Jíru, který ho podrazil, píšťalka sudího však mlčela, Petráček vstal a pokračoval v akci, kdy nejprve trefil před brankou stojícího Karáska a další střelu napálil do břevna! Za dvě minuty hostující gólman vyrazil i přesnou střelu Řezníčka na roh. Ve 28. minutě se do první vážnější šance dostali hosté, když do brejku unikl Klain, ale Šejvl mu v poslední chvíli srazil míč na roh. Ve 33. minutě měl další šanci Petráček, ale Jíra jeho střelu vykopl na roh. Do šaten tak šli zklamanější domácí hráči.
Na začátku druhé půle byl ve vápně stažen pro změnu Klátil, ale penalta se opět nepískala... Poté se převážně bojovalo ve středu hřiště, až v 69. minutě z dobré pozice zakončoval Mandutz vedle. Posledních dvacet minut převzali otěže zápasu hosté a až do třetí nastavené minuty hrozili. V 84. minutě Šimek trefil z přímého kopu tyč domácí svatyně. V 88. minutě měli hosté znovu příležitost z dalšího darovaného přímého kopu, ale střelu Wojnara přes zeď k tyči výborně vytáhl Knobloch na roh. V 93. minutě pak nepříliš tvrdou hlavičku Fidlera musel z pod břevna vyškrábnout Jíra. Po následném rohovém kopu utkání skončilo a šlo do penalt. Jejich průběh byl takovýto: Horák - nedal, Knobloch vyrazil, Jiroutek - 1:0, Brunclík - 1:1, D. Pánek - 2:1, Borovička - 2:2, Kopecký - 3:2, Karásek - 3:3, Vencl - 4:3, Wojnar - 4:4, Šejvl - nedal, Jíra vyrazil, Mižič - nedal Knobloch vyrazil, Křivka - 5:4!
Pardubické béčko si tak po minulé penaltové prohře v Živanicích připsalo naopak cenné dva body nad druhým týmem tabulky. Hned v úterý pak rezervu čeká důležitá dohrávka na hřišti Týniště nad Orlicí.

Fakta - bez branek. Rozhodující penalta: Křivka. ŽK: 3:2 (Křivka, Prokopec, Mandutz - Murárik, Klain). Rozhodčí: Hocek z Benešova (Šimáček, Kvaček). Delegát: Štěpánek ze Semil. Diváků: 80.

Sestavy - FK PCE B: Knobloch - Mandutz (80. Řezníček II), Vencl, Šejvl, Prokopec - D. Pánek, Křivka, Řezníček (46. Konvalina), Portyš (74. Fidler) - Klátil (60. Kopecký), Petráček (78. Jiroutek).

BENÁTKY: Jíra - Jäger (46. Brunclík), Karásek, Borovička, Horák - Mbah (84. Jiránek), Smetana, Murárik (58. Wojnar), Klain - Korec (75. Šimek, 87. Krýda), Mižič.

Pavel Němeček, trenér Pardubic B: " Tak jako v předchozích utkáních jsme do zápasu vstoupili aktivně. Snažili jsme se rychle kombinovat, napadat soupeře a díky tomu jsme si vytvořili několik opravdu dobrých šancí, ale bohužel jsme ani jednu neproměnili. V druhém poločase byl zase více aktivnější soupeř a místy nás dostal pod velký tlak. Ale v defenzivě jsme obstáli a neobdrželi jsme branku. Jsme rádi, že jsme tentokrát penalty zvládli a mohli si připsat další body. "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 25.04.2015 | Zdroj fotky: Libor Čihák )