FK Fotbal Třinec FK Pardubice 0 : 1 (0 : 0) FK Pardubice FK Pardubice

FNL 2014/2015 | 28. kolo | 16.05.2015 | Stadion Třinec

"Venku" jsme vyhráli potřetí v řadě: vezeme body z Třince

V sobotu dopoledne se na třineckém trávníku hrálo utkání utkání 28. kola FNL a FK Pardubice si díky Kudrnově trefě odvezl plný počet bodů!

28. kolo FNL

Fotbal Třinec - FK Pardubice 0:1 (0:0)

V sobotu dopoledne se hrálo v Třinci zajímavé utkání, na jehož konci se radoval hostující celek. Po počátečním rozkoukávání měl první šanci pardubický tým, po Jeřábkově centru ve 12. minutě střílel nepřesně Pospíšil, ale jeho pokus tečoval Bederka a míč skončil jen těsně vedle třinecké tyče. O malou chvíli střílel Kakrda, domácí brankář míč vyrážel, ale nakonec ho přece jen přikryl před dobíhajícím Fuskem. V 19. Minutě měli šanci domácí, ale Vomáčka trefil jen tyč Frydrychovy branky. Domácí se ve zbytku poločasu pokoušeli překonat dobře organizovanou obranu Pardubic, ale hosté všechny situace s přehledem ustáli.

Do druhé půle se pustili domácí aktivně, ale jejich šanci zmrazil ofsajd, postupně se ale Pardubáci dostávali víc dopředu a začali vážně hrozit. V 67. minutě vypálil Jeřábek a jeho pokus zastavila domácí tyč a o minutu později přišel další důležitý okamžik. Třinecký Ceplák fauloval a protože už jednu žlutou kartu měl, následovalo vyloučení.

Za malou chvíli se mohlo měnit skóre, ovšem Petráň zacílil prudkou hlavičku nad břevno. V 74. Minutě už mohla radost na lavičce hostů vypuknout naplno: Střídající David Pánek z pravé strany nastřelil balón před malé vápno, kde se nejlépe zorientoval Petr Kudrna a ve skluzu překonal bezmocného Bruka - 0:1.

Ve zbytku utkání si hosté tříbodový zisk pohlídali a upevnili si tak 8. příčku v pořadí FNL.

Statistiky - branky: 74. Kudrna. Rozhodčí: Nenadál - Paták J., Arnošt. ŽK: 1:1 (Ceplák - Fousek). ČK: 68. Ceplák (Třinec). Diváci: 321.

Třinec: Paleček (46. Bruk) - Matoušek, Vomáčka, Hloch, Janoščín - Motyčka, Hupka - Zimka (68. Dedič), Ceplák, Joukl - Smetana (70. Tomeček).
FK Pardubice: Frydrych - Kakrda, Kopřiva, Bederka, Šejvl - Pospíšil (66. Pánek), Kudrna, Jeřábek, Fousek (82. Dostálek) - Petráň (89. Vencl), Fusek.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 16.05.2015 | Zdroj fotky: fotbaltrinec.cz )