MFK Frýdek-Místek FK Pardubice 2 : 1 (1 : 0) FK Pardubice FK Pardubice

FNL 2014/2015 | 20. kolo | 28.03.2015 | Stadion Frýdek-Místek

V dalším kole FNL jsme podlehli Frýdku-Místku

V sobotu odpoledne se FK Pardubice představil ve Frýdku-Místku a i když utkání dobře rozehrál a první půli vyhrál díky Záviškově brance, nakonec se naši hráči vracejí z Moravy s prázdnou.

20. kolo FNL

MFK Frýdek-Místek - FK Pardubice 2:1 (0:1)

Domácí hráči vstoupili do utkání aktivněji. Už ve druhé minutě byl v dobré pozici Matúš, jenže jeho tečovaná střela skončila nad bránou. O pár minut později byl Vašendův pokus sražen na rohový kop, po kterém se Pardubice vydaly do rychlého přečíslení, při němž se Jan Záviška dostal až před gólmana Prepsla, kterého lobem překonal a v desáté minutě otevřel skóre utkání.

Vstřelená branka však Frýdek-Místek nepoložila a jeho hráči byli i po ní aktivnější, jenže se jim nedařilo dostat se do vážnější šance. Až ve 38. minutě vyslal Staško razantní ránu z úhlu, Frydrych však jeho pokus vyrazil do bezpečí. Ani ve zbytku první půle nedokázali domácí najít recept na obranu Pardubic, hosté si tak svůj náskok v poklidu udrželi až do přestávky.

I do druhého poločasu vstoupil aktivněji Frýdek. Nejprve trefil Jurišič ve velkém vápně balón z první, jenže prostor mezi třemi tyčemi těsně minul. O deset minut později se domácí dostali do další vážnější šance, po centru Zapalače a několika odrazech se míč dokutálel k Mehremičovi, jehož střela z voleje letěla vysoko nad. Tlak Frýdku-Místku postupně gradoval. V 69. minutě ještě dokázal Zapalačovu ránu z velkého vápna Frydrych zlikvidovat, jenže o minutu později už pardubický gólman kapituloval. Po hlavičce Žídka neudržel Frydrych míč ve své náruči, balón si našel Daniel Jurišič, jenž ho pohotově uklidil do brány.

Po brance domácích se sice hra na chvíli uklidnila a ani jeden z celků neměl navrch, jenže již v 83. minutě se domácím podařilo otočit vývoj utkání. Zapalač poslal míč z rohového kopu do pokutového území, kde se odražený balón dostal ke kapitánu Petru Literákovi, který jej poslal těsně pod břevno. Po dvou střídáních se sice Pardubice ještě snažily vyrovnat, ale to jim domácí nedovolili a svůj těsný jednogólový náskok již ubránili. Díky tříbodovému zisku se Valcíři v tabulce dotáhli na svého soupeře.

Fakta - branky: 70. Jurišič, 83. Literák - 10. Záviška. ŽK: 1:2 (Mehremič - V. Kakrda, Kopřiva). Rozhodčí: Houdek - Kubr, Fišer. Delegát: Ondo. Diváci: 1270.

Sestavy - Frýdek-Místek: Prepsl - Ilko, Žídek, Literák, Mehremič - Zapalač, Vašenda, Vaněk (82. Ďuriška), Talián - Matúš (31. Jurišič), Staško (87. Coufal).
FK PCE: Frydrych - Pospíšil, Bederka, Kopřiva, V. Kakrda - D. Pánek (74. Vencl), Řezníček (86. Fikejz), Kudrna, Záviška - Fusek, Petráček (57. Petráň).