FK Pardubice FK Pardubice 2 : 1 (1 : 0) FK Pardubice MFK Karviná

FNL 2014/2015 | 19. kolo | 21.03.2015 | Stadion Pod Vinicí

Skvělé! Pardubice vydřely tři body nad Karvinou

Fotbalisté Pardubic slaví první jarní výhru, když na domácím hřišti porazili Karvinou 2:1. Východočeši vstřelili ve 40. minutě zápasu svou vůbec první branku po zimní pauze, načež jejich náskok jistil v závěru střídající Petráček. Karviná bojovala až do konce, který díky Trousilově brance v nastavení zdramatizovala. Na třetí remízu v řadě už však nedosáhla.

19. kolo FNL

FK Pardubice - MFK OKD Karviná  2:1 (1:0)

Karviná vstoupila do utkání s větší útočnou chutí a hned zkraje zápasu musel domácí brankář Frydrych kontrolovat několik pokusů z dálky. Fotbalisté Pardubic se rozjížděli pomaleji, ale zato byli ve 23. minutě blízko vedoucímu gólu. Fikejzovu gólovou hlavičku po rohovém kopu vychytal pohotový Lipčák na brankové čáře . Hra se pak přelévala ze strany na stranu, větší šanci si dlouho nepřipravil ani jeden tým.

Zdálo se, že taktický boj bude po poločase bez branek, ale pět minut před pauzou domácí udeřili. Obránce Tomáš Pospíšil byl na konci pohledné akce, kterou zakončil neméně povedenou střelou pod břevno – 1:0. Pardubice se na jaře prosadily vůbec poprvé, jejich půst trval 220 minut hry. Karviná v nastavení ještě zahrozila ze standardky, ovšem domácí obrana hrozbu odvrátila.

Hostující trenéři na nic nečekali a hned po pauze dvakrát v krátkém sledu vystřídali. A právě nový muž Puchel mohl v 58. minutě srovnat, ale jeho tutovku po rohovém kopu zneškodnil Frydrych. Další dobývání obou branek přicházelo zejména ze vzduchu, ale těsný náskok domácích trval.

Navýšit ho mohl střídající Petráček, jehož střelu však Lipčák vyrazil do tyče své svatyně. Hosté se snažili odpovědět, ale sérii centrů pochytal gólman Frydrych. Karviná si sice v závěru vynutila mírný tlak, ale k nebezpečným možnostem se nedostávala. Naopak Pardubičtí několikrát přesunuli hru na delší dobu na útočnou polovinu.

Když se hosté chystali na závěrečnou zteč, jejich naděje v 83. minutě výrazně snížil Tomáš Petráček. Ten se individuálně uvolnil a přesnou střelou z otočky zaznamenal svou první branku v pardubickém dresu - 2:0!. Karviná sympaticky zápas nezabalila. Po rohovém kopu v nastavení upravil skóre Jan Trousil, jehož hlavička po rohu nemohla mířit přesněji – 2:1. Na cenném tříbodovém zisku Pardubic se ale již nic nezměnilo a domácí mohli slavit společně s fanoušky, kteří vytvořili výbornou atmosféru.

Fakta - branky: 40. Pospíšil, 83. Petráček - 90. (+1) Trousil. ŽK: 5:1 (Kudrna, Pospíšil, Fikejz, Jeřábek, Fousek - Diaz Castaner). Rozhodčí: Proske z Opavy (Dobrovolný. Pochylý). Delegát: Tasch z Kolína. Diváků: 781.

Sestavy - FK PCEFrydrych – Pospíšil, Jeřábek, Kopřiva, V. Kakrda – Záviška, Kudrna, Řezníček, Fusek (89. Huf) – Petráň (62. Fousek), Fikejz (55. Petráček).

KARVINÁLipčák – Hatok (80. Limanovský), Trousil, Janíček, Eismann – Juřena (54. Puchel), Tarczal (46. Komenda), Daníček, Budínský, Castaner – Urgela.

(Autor: David Záruba (www.fnliga.cz), Lukáš Ouředník | Datum: 21.03.2015 | Zdroj fotky: Petr Hrnčíř )