FC Trinity Zlín FK Pardubice 4 : 0 (2 : 0) FK Pardubice FK Pardubice

FNL 2014/2015 | 18. kolo | 14.03.2015 | Stadion Letná, Zlín

Ve Zlíně jsme v druhém jarním utkání podlehli

Snaha o zisk bodového zisku na zlínském trávníku se nepodařila. Bez Frydrycha a Jeřábka se vrací tým domů s prázdnou, domácím "Ševcům" podlehli 0:3.

18. kolo FNL

FC Fastav Zlín - FK Pardubice 4:0 (2:0)

Do utkání ve Zlíně vstoupily Pardubice s několika změnami v sestavě, diváky musela překvapit absence brankáře Frydrycha, kterého nahradil Knobloch, v sestavě chyběl i kapitán Jeřábek, místo kterého navlékl pásku Petr Kudrna.

Zpočátku se hrálo vyrovnané utkání, kombinace a přihrávky však ztěžoval náročný terén, protože od úvodního hvizdu silně pršelo. Ve 12. minutě sice domácí gólman Dostál vyběhl daleko za vápno a chyboval, naši hráči však toto zaváhání nedokázali využít. O tři minuty později rozjel rychlou akci Fusek, ale neokázal protlačit míč na sprintujícího Závišku, následně se dostal k míči Fikejz, ale jeho střela byla nepřesná.

Postupně se začali dostávat domácí hráči do výrazného tlaku, kterému pardubická obrana odolávala, ale ve 30. minutě se z bezprostřední blízkosti prosadit Poznar a otevřel skóre - 1:0. Ve 38. minutě napálil Holík břevno a od něj se naštěstí míč odrazil do pole, domácí však do přestávky skórovali ještě jednou. Šest minut před půlí napřáhl ke střele z 20 metrů Bartolomeu a zvýšil náskok ševců - 2:0.

Na úvod druhé půle poslali trenéři na hřiště Kima místo Závišky. V 57. minutě se nejprve Knobloch vyznamenal při střele Železníka, jenže na dorážku dobíhal Kopečný, který nikým neatakovaný posla míč potřetí do pardubické sítě. Hosté se poté pokoušeli korigovat výsledek, ale žádnou velkou brankovou příležitost si nevytvořili. Naopak, v 84. minutě, když v útočné snaze otevřeli obranu, udeřili domácí počtvrté, když rychlý protiútok zakončil Matějov.

Fakta - branky: 32. Poznar, 39. Bartolomeu, 57. Kopečný, 84. Matějov. ŽK: 0:1 (Vencl). Rozhodčí: Hrubeš z Prahy (Hrabovský, Vysloužil). Delegát: Dofek. Diváků: 1731.

Sestavy - ZLÍN: Dostál – Pazdera, Hájek, Hubáček, Benčík (85. Malý) – Kopečný (76. Matějov), Holík, Živulič, Bartolomeu (79. Kraut) – Poznar, Železník.
FK PCE: Knobloch – Pospíšil, Kopřiva, Bederka, V. Kakrda – Záviška (46. Kim), Kudrna, Řezníček, Fousek (68. Vencl), Fusek – Fikejz (61. Petráček).

(Autor: FK Pardubice | Datum: 14.03.2015 | Zdroj fotky: Radek Klier )