Logo FK Pardubice

facebook twitter instagram youtube

Program utkání
Profile picture

U-19 | 03.11.2015

Trénink U-19 ve středu 4.11.

Kdo, kdy a jaký trénink v týmu U-19…


Rozpis hráčů na trénink ve středu 4.11.

 

Ráno - v rámci sportovního gymnázia - regenerační TJ

Málek, Lněnička, Jedlička, Zelinka, Spěvák

 

Ráno - trénink skupiny hráčů FK Pardubice - v rámci sportovního gymnázia

Jirásek, Letáček, Hrnčíř, Šmíd

 

Odpoledne 15:45 - trénink

Dvořák, Formáček, Gašpar, Nikodém

 

Odpoledne regenerační TJ - 15:30

Slezák, Mužík, Bydžovský, Bulušek (Hrnčíř, Šmíd - dobrovolně)

 

Individuálně ráno v rámci sportovního gymnázia

Huf, Staněk - individuální úkoly

 

Zranění: Jirka, Řehák, Vávra

 

 

 

 

PARDUBÁCI VE SPARTĚ

 

Pojďme se podívat na několik postav fotbalové historie, které v letech minulých bojovaly za pardubické kluby, ale poté oblékali také dres pražské Sparty. Nejde o výčet úplný, mezi oběma kluby v minulosti putovalo hodně hráčů, ale zaměřili jsme se na hráče se zajímavými osudy. Na ty známější, i méně známé, z hlubší minulosti, i z doby nedávné.

 

Vilém Červený

(7.12.1908 - 4.2.1977)

Rodák z Malšovic (dnes součást Hradce Králové) se s rodiči v mladém věku přestěhoval do Pardubic, kde měl jeho otec zde známou koželužnu. Už v 16 letech nastupoval v útoku AFK Pardubice a patřil k obávaným útočníkům. Jeho střelecký průměr převyšoval jednu vstřelenou branku na odehrané utkání… Není divu, že po něm hned zkraje roku 1930 sáhla pražská Sparta, kde nastupoval v útočné řadě, po boku s reprezentantem Jožkou Silným a s věhlasným Káďou za zády. Ze Sparty, kde bojoval o místo v sestavě dva roky, přestoupil do francouzského SC Nimes a patřil tam ke klíčovým hráčům ligového týmu. Po návratu do Čech nastupoval za vršovické Bohemians v sestavě spolu s dalším Pardubákem, Jaromírem Skálou.

Neméně zajímavá je i trenérská kariéra Viléma Červeného. V roce 1947 odešel trénovat do tehdy fotbalově exotického Norska a sklidil zde řadu úspěchů. Dvakrát se svými svěřenci vyhrál norský pohár (1947 Skied Oslo, 1949 Sarpsborg FK), díky tomu si potřásl rukou i s norským králem. Vedl celkem sedm norských klubů a kariéru ukončil na konci šedesátých let. Zemřel a je pohřben v Oslo, v pozdním věku se ale rád do Pardubic vracel.

 

Jiří Zástěra

(9.11.1913 - 15.8.1983)

Narodil se (stejně jako současný trenér A-týmu Jiří Krejčí) ve Skutči, kde také začal s fotbalem. V letech 1935-1936 "vojákoval" ve Vysokém Mýtě. A právě tady o sobě dal vědět v utkání proti SK Pardubice, kdy v přípravném utkání nasázel soupeři tři branky. Jeho kariéra poté pokračovala v pardubickém AFK, odkud v roce 1938 zamířil do konkurenčního, tehdy již ligového SK. Na Letním stadionu se postupně přesunul z útoku do obrany a to byl post, který ho nejvíce proslavil. V roce 1942 se Sparta ocitla ve výsledkové krizi, byla dokonce na posledním místě tabulky, a Zástěra měl být jedním z mužů, kteří jí měli pomoci - spolu s dalším Pardubákem, brankářem Horákem. Na Letné strávil Zástěra šest sezón, v lize s ní triumfoval v letech 1944, 1946, 1948 a po válce stihl odehrát tři utkání za národní tým.

V roce 1948 odešel, jako voják z povolání, do ATK Praha (pozdější Dukly). Té pomáhal nejprve na hřišti a později i jako trenér. V dalších letech vedl Jiskru Holice, ligovou Duklu Pardubice a největší úspěch si připsal v roce 1960, kdy přivedl Spartak Hradec Králové k ligovému titulu. V 60. a 70. letech trénoval pardubický tým VCHZ, v roce 1983 po něm byla v Holicích pojmenována ulice.

 

Jaroslav Cejp

(7.4.1924 - 22.3.2002)

Narodil se na Podkarpatské Rusi, ale sportovat začal v Chrudimi, kde nejprve pěstoval atletiku a s fotbalem začínal až v 17 letech. Až jeden zápas za střední školu změnil jeho život. V roce 1942 hrál za SK Chrudim finále dorosteneckého mistrovství Čech a o rok později tento talentovaný útočník zamířil do ligového SK Pardubice. Na trávníku se prosazoval zejména svou rychlostí, díky níž pronikal obranami soupeřů a bez zajímavosti není ani informace, že se ve válečných letech zapojil na Chrudimsku do odbojové činnosti. Návštěvníci Letního stadionu se jeho hrou mohli kochat od roku 1943 až do konce letopočtu 1945, do té doby pomohl v necelých čtyřech desítkách ligových zápasů Pardubicím svými 20 góly.

Po příchodu na Letnou to nějaký čas vypadalo, že se nejednalo o šťastný přestup, ale utkání proti anglickému Derby Country v květnu 1946 ukázalo, jaký klenot číhá na svou šanci na střídačce. V letech 1946 a 1948 pomohl Jaroslav Cejp letenským k ligovým titulům. Velmi rychle se propracoval i do sestavy národního týmu, ve kterém v letech 1946-1951 odehrál 14 utkání a stal se autorem 10 branek. V té době stihl bojovat na trávníku i vystudovat vysokou školu elektrotechnickou. Na podzim 1951 vstřelil svou 100. ligovou branku, ale to se již jeho kariéra chýlila ke konci. Dva týdny poté se v utkání proti Vítkovicím těžce zranil a na trávník se již nikdy nevrátil. Poté se věnoval i trenérské práci, byl součástí tým ČSR, který v roce 1954 bojoval na MS ve Švýcarsku.

 

Jiří Hledík

(19.4.1929 - 25.4.2015)

V letošním roce zesnulý Jiří Hledík je sice vzpomínaný zejména v souvislosti se svým působením v Hradci Králové, se kterým v roce 1960 získal ligový titul, ale nejde nevzpomenout, že jde o odchovance pardubického fotbalu. Konkrétně Slavoje Pardubice (pozdější Lokomotiva), na hřišti na Dolíčku strávil Hledík od roku 1939 do roku 1951 celých 12 let! Dotáhl to až do týmu dospělých, ve kterém nastupoval i se svými třemi bratry: Josefem, Vladimírem a Květoslavem. Z týmu 1. A třídy rukoval v roce 1951 na vojnu, kde rok a půl působil jako řidič, pak ale naskočil do prvoligového týmu Křídla vlasti Olomouc! Už na podzim 1953 oblékl reprezentační dres, zahrál si i o rok později na MS 1954.

Po ročním působení v ÚDA Praha přestoupil do Sparty, kde hrál v letech 1956-1958 a mnohé překvapil, že přestoupil do tehdy druholigového Hradce. Ale byl jedním ze základních pilířů klubu, který si vybojoval postup a hned nato vybojoval v roce 1960 ligový titul. Reprezentaci ještě pomohl vybojovat postup na slavné MS 1962, kterého se ale zúčastnil. Za Hradec Králové nastupoval až do svých 39 let, pak ještě pomáhal týmům v Jaroměři a Dvoře Králové.

 

 

Jaromír Možíš

(21.12.1942)

 

Martin Hašek

(11.10.1969)

 

Jiří Skalák

(12.3.1992)

 


(Autor: FK Pardubice | Datum: 03.11.2015 | Zdroj fotky: Radek Klier )



AUTO IN ČPP Servis Město pardubice Kave bau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha

Farmet

Chceš se potkat s našimi hráči? Přijď do Atrium Paláce Pardubice!

Chceš se potkat s našimi hráči? Přijď do Atrium Paláce Pardubice! více

Nabízíme volné termíny Stadion tour. Například na úterý!

Nabízíme volné termíny Stadion tour. Například na úterý! více

Z utkání v Brně se vracíme s prázdnou

Z utkání v Brně se vracíme s prázdnou více

Projekt partnerských hospod pokračuje: Konzuláty FK Pardubice!

Projekt partnerských hospod pokračuje: Konzuláty FK Pardubice! více