A-tým | 15.01.2018

Soustředění bylo náročné, ale je to potřeba, míní Milan Knobloch

Brankář FK Pardubice a student Metropilitní univerzity - to je Milan Knobloch, již několik sezón opora našeho klubu. Po skončení zimního soustředění v Bedřichově, kde tým polykal náročné tréninkové dávky, jsme mu položili pár otázek.

Milane, jak jsi strávil krátkou prosincovou mimosoutěžní přestávku?

Snažil jsem se stále udržovat v tréninkovém tempu a od 25.12 nám začal individuální tréninkový plán. Volno jsem si zpestřil krátkým pobytem ve Vídni.

Na sklonku minulého roku se hodně hovořilo o tom, že je o tebe zájem z ligových klubů. Na čem jednání ztroskotala a jaký je současný stav na toto téma?

Jednání probíhala od prosince a jejich vývoj byl zajímavý. Do dnešního dne nemám žádnou oficiální zpětnou vazbu.

Teď za sebou máš, společně s týmem, soustředění v Bedřichově. Bylo to letos hodně náročné?

Ano bylo náročné, ale vzhledem k tomu v jaké jsme fázi přípravného období, je to potřeba. Na soustředění jsme měli k dispozici kvalitní zázemí a tréninkové podmínky.

V prvním utkání Tipsport ligy ses mezi tyčemi neobjevil, uvidíme tě ve středu v akci v zápase proti Znojmu?

To záleží na rozhodnutí trenérů. V tomto týdnu nás čekají dvě utkání v Brně. Věřím, že v jednom z nich se objevím v sestavě.

Vnímáš jako těžký úkol sžít se s novým složením obrany, z jejíhož téměř pevného složení vypadlo trio Piroch - Křapka - Surzyn?

Naše složení určitě není ještě kompletní. Kluci určitě budou chybět, všichni tři jsou kvalitní hráči. Pro nás je dobrá zpráva, že se po dlouhém zranění uzdravil Filip Kopřiva. A je tu ještě Honza Prosek, který odehrál na podzim dobré zápasy.

A něco mimofotbalového: V létě jsi završil studium a naznačoval jsi, že ve vzdělávání budeš pokračovat. Jak se ti v tomto směru daří?

Zrovna začíná zkouškové období. Jeden předmět mám hotový už v předstihu, na další zkoušku jsem jel hned bezprostředně po návratu ze soustředění. Věřím, že všechny školní povinnosti zvládnu splnit.

(Autor: Radek Klier | Datum: 15.01.2018 | Zdroj fotky: Radek Klier )

AUTO IN ČPP Servis Město pardubice Kave bau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha

Farmet