A-tým | 20.12.2017

David Přibyl ukončil po dohodě smlouvu s FK Pardubice

Jedna z legend našeho týmu David Přibyl požádal vedení klubu FK Pardubice o ukončení smlouvy. Bylo mu vyhověno a tak se defenzivní fotbalista, který v dresu A-týmu týmu odehrál od roku 2010 v mistrovských utkáních 14.548 minut, s pardubickým druholigovým celkem loučí.

David Přibyl (nar. 11.12.1985) přišel do FK Pardubice z Hradce Králové v létě roku 2010, kdy klub prožíval jako vítěz divize roli nováčka v ČFL. Od začátku svého angažmá nastupoval na pravém kraji obrany. Několik sezón patřil ke stálicím sestavy a když klub slavil postup do 2. ligy, dokázal "Příba" v premiérové sezóně 2012/2013 nastřílet 5 branek! A byl dokonce autorem té úplně první, kterou KF Pardubice po postupu v soutěži vstřelil.

Před třemi roky ho však přibrzdila zranění, sezónu 2015/2016 vynechal zcela. O možnost návratu na hřiště poctivě bojoval a také se do sestavy vrátil, ovšem minutáž už nenavyšoval tak pravidelně, jako v předchozích letech. Přesto pokaždé, když nastoupil na trávník, odevzdával pro tým všechno. V mistrovských zápasech v dresu A-týmu (2. liga + pohár) nasbíral úctyhodných 14.548 minut!

V osobě Davida Přibyla odchází hráč, jenž pamatuje nelehkou cestu našeho klubu z ČFL do druhé nejvyšší soutěže, navíc hráč, který svou bojovností byl příkladem pro celou kabinu. I proto si zaslouží velké poděkování a přání toho nejlepšího do dalších let. Příbo, děkujeme!

Utkání FK Pardubice - Bohemians 1905 (11.8.2012) v němž David Přibyl otevíral skóre

(Autor: FK Pardubice | Datum: 20.12.2017 | Zdroj fotky: Radek Klier )

AUTO IN Auto Hybeš - Škoda Auto Hybeš - KIA AUTO IN ČPP Servis Město pardubice Kave bau

Certus