F:L | 23.08.2017

Z Vítkovic vezeme cennou výhru!

Ve středu v podvečer se pardubickému týmu podařilo prolomit smůlu v zápasech na hřištích soupeřů a z Vítkovic si vezou tři body po výhře 1:0. Radostnou cestu domů zajistil trefou z prvního poločasu Tomáš Ladra.

5. kolo FNL

MFK Vítkovice - FK Pardubice 0:1 (0:1)

Do sestavy Pardubic se vrátil stoper Jiří Piroch, oproti předchozímu utkání šlo ve složení základní jedenáctky o jedinou změnu. Došlo jen k posunům na jednotlivých postech. Chyběl Pavel Černý, jenž kvůli zdravotním problémům v sobotu nedohrál.

První poločas lépe vyšel hostům. Vítkovičtí ani jednou nevystřelili na branku, mířili jen vedle. Hráči Pardubic lépe kombinovali a vytvářeli si šance.

Tu první měl ve 14. minutě útočník Petráň. Po přihrávce Přibyla okamžitě bez přípravy vystřelil, ale brankář Květon na míč dosáhl a stihl zasáhnout.

Východočeši se radovali o sedm minut později. Poprvé po svém návratu do Pardubic se trefil Tomáš Ladra, jenž do sítě hlavou umístil Surzynův centr. Po vydařené kombinaci tak hosté vedli 1:0. A to ještě po chybě Mikuly v rozehrávce uvolnil Fusek Petráně, ale tentokrát míč nezamířil mezi tři tyče.

Ve druhém poločase vydržel Michal Petráň na hřišti jen 11 minut. V souboji na polovině hřiště totiž zasáhl loktem Kučeru a sudí Pechanec ho okamžitě vyloučil. Začala dlouhá vítkovická přesilovka. Tu chtěli domácí rychle využít, brankář Knobloch musel zasahovat proti střelám Mrázka či Ožvoldy.

A největší šance na vyrovnání? Tu měli Vítkovičtí ve druhé minutě nastaveného času. Rozhodčí nařídil penaltu za hraní rukou. Míč si vzal útočník Mrázek, ale selhal. Míč poslal těsně vedle levé tyče. Pardubice přežily i penaltu a odvezly si cenné tři body.

"V prvním poločase jsme byli lepším mužstvem, vypracovali jsme si gólové příležitosti. Po přestávce byl soupeř živější, potom přišlo vyloučení Petráně. Hráli jsme téměř čtyřicet minut v oslabení a byli pod tlakem. Bojovností jsme dokázali dotáhnout utkání do vítězného konce," uvedl Jaroslav Novotný, trenér Pardubic.

Fakta - branka: 21. Ladra. ČK: 0:1 (56. Petráň). ŽK: 3:2 (Kučera, Ožvolda, Prajza - Jeřábek, Prosek). Rozhodčí: Pechanec z Mladé Boleslavi (Batík, Lakomý). Delegáti: Racek a Zavadil. Diváci: 523.

Sestavy - Vítkovice: Květon – Cverna, Honiš, Mikula (C), Prajza – Fiala (86. Szotkowski), Ožvolda, Matěj, Kučera (57. Bzirský) – Mišinský (46. Twardzik), Mrázek.
FK Pardubice: Knobloch – Přibyl, Piroch, Šejvl, Surzyn – Jeřábek (C) – Fusek (66. Prosek), Řezníček, Ladra (80. Kovář), Fousek (46. Mužík) – Petráň.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 23.08.2017 | Zdroj fotky: Radek Klier )

Auto Hybeš - KIA AUTO IN ČPP Servis Město pardubice Kave bau Pardubický kraj Palent Zenpro