U-10 (2013) | 21.05.2017

Vykradli jsme Eden

Netradičně v pátek jsme se zúčastnili turnaje pořádaného pražskou Slavií přímo v Edenu. Pro spoustu kluků, rodičů, i pro nás trenéry, to byl velký zážitek. Se šťastným koncem.

Turnaj očima trenéra Lukáše Daňka:

Turnaj by se dal rozdělit na tři části: První utkání s domácí Slávií, na další zápasy ve skupině včetně semifinále a na finálový zápas.
V prvním utkání s domácí Slavií možná na kluky dolehla i tíha okamžiku: velmi dobrý soupeř, větší hřiště, velké tribuny... Soupeř si s námi s výjimkou prvních 3 až 4 minut dělal co chtěl, báli jsme se hrát, všude jsme byli pozdě a výsledek 5:0 byl možná ještě milosrdný.
V dalších utkáních ve skupině jsme podávali výkony jako na houpačce, dobré okamžiky střídaly horší, snaha a nasazení se střídaly s lajdáckostí a nedůrazem. Zkrátka výkony zaostávaly zatím co bychom si představovali za týden. V semifinále s Fotbalovou Akademií Praha jsme třikrát vedli, naštěstí potřetí už jsme vedení uhájili. I v tomto utkání bylo k vidění vše. Hezké kombinace, spousta šancí, ale i naopak nedůraz před vlastní bránou a dost nepřesností.
Ovšem ve finále to byla jiná písnička. Naprosto zodpovědný výkon od všech hráčů, maximální nasazení, dva hezké góly, další dvě tyčky a důraz na obou koncích hřiště. Z toho nemohlo vyplynout nic jiného než celkové vítězství v turnaji. I kdybychom ale finále prohráli, byl tohle přesně ten způsob hry jakým bychom se chtěli prezentovat v Českých Budějovicích, tak si to kluci zapamatujte!

Z hráčů nikoho chválit nebudeme, každý měl lepší i horší momenty, jak už jsem psal výše: poslední zápas je návod jak hrát fotbal. Gratulace ale samozřejmě patří Honzovi Zelingerovi k nejlepšímu hráči turnaje. A rodičům děkujeme za skvělou atmosféru, ve dvaceti tisícovém kotli se neztratili

FK Pardubice: Veselý Tomáš – Čihák Vojtěch, Skokan Filip, Kučera Ondřej, Vrážel Daniel, Komárek Adam – Drobný Lukáš, Schejbal Filip – Dostál Jan, Vencl Ondřej, Schejbal Dominik, Zelinger Jan, Hudák Jáchym

FK Pardubice - SK Slavia Praha   0:5

3. Football Talent Academy Praha