U-10 (2013) | 30.04.2017

Brambora z Klokan cupu

V sobotu jsme se v Praze zúčastnili (doslova) celodenního mezinárodního turnaje Klokan Cup. V konkurenci týmů z Německa, Polska, Slovenska jsme obsadili krásné 4.místo.

Turnaj očima trenéra Lukáše Daňka:

V prvním utkání nás na podmáčeném terénu, který provázel celý turnaj, čekal mladší tým pražské Sparty. Malí kluci ze Sparty hrají pěkný fotbal, bohužel pro ně je znát ten rozdíl jednoho roku a to především v důrazu a osobních soubojích. V dalším klání jsme se střetli s naším již tradičním soupeřem z Ústí nad Labem. Ač šlo o velmi vyrovnané utkání, kterému by možná více slušela remíza, tak jsme po bojovném výkonu zvítězili 3:1. První porážka přišla s ,,Modrým“ týmem Bohemians. Rychle jsme prohrávali o dvě branky, stejně rychlým způsobem jsme vyrovnali, ale pak jsme nezaslouženě prohráli 2:3. Soupeře z Teplic i Brna jsme porazili vyšším rozdílem a poté nás čekal pozdější vítěz Slask Wroclaw. Soupeř hrál někdy až velmi agresivně, rychle nás dostupoval a svojí výškou nám dělal velké problémy. Poslední zápas v základní skupině s Interem Bratislava už nic neřešil - postoupili jsme do zlaté skupiny.

Do té jsme vstupovali se 3 body - společně s Ústím, Slaskem a ,,Modrou“ Bohemkou. V prvním utkání jsme narazili na ,,Zelenou“ Bohemku a i v tomto utkání jsme měli zvítězit. Nebylo nám přáno, museli jsme se spokojit s jedním bodem za bezbrankovou remízu. Poslední porážka na turnaji přišla s druhým polským finalistou - Pogonem Szczecin. Soupeř hrál velmi jednoduchý fotbal s nakopávanými balóny za naši obranu a s tím jsme si nedokázali poradit. Opět bylo k vidění hodně důrazných soubojů, s čímž si ne vždy umíme poradit. Na řadu přišlo východočeské derby s Hradcem. Sice jsme zvítězili 1:0, ale určitě to nebyl náš nejlepší výkon, i jen samotná bojovnost se ovšem v tomto případě velmi cení. Posledním soupeřem na turnaji nám byli kluci z Drážďan. Velmi dobře technicky vybavený tým nám dělal trochu problémy, naštěstí vše nezvládali v úplné rychlosti. Nakonec z toho bylo celkem pohodové vítězství a krásná ,,bramborová“ medaile.

Za nasazení ve většině utkání chválíme, ale když přijde soupeř, který na tom má založenou hru, je třeba se rvát daleko víc. Žádný míč pro nás nesmí být ztracený a musíme bojovat do poslední chvíle. Většinou nikoho z týmu nevyzdviháváme, dnes ale učiníme výjimky: skvělý výkon v bráně podal Tomáš Veselý, dále v obraně Filip Skokan a Vojta Čihák. Rodičům děkujme za podporu po celý den.

FK Pardubice: Veselý Tomáš – Vrážel Daniel, Komárek Adam, Skokan Filip, Čihák Vojtěch – Drobný Lukáše, Kučera Ondřej – Dostál Jan, Zelinger Jan, Vencl Ondřej, Zářecký Filip

Základní skupina

FK Pardubice – AC Sparta Praha U9    7:1

(2x Drobný, 2x Dostál, Zářecký, Komárek, Zelinger)