U-10 (2013) | 08.04.2017

Z Prahy přivážíme zlato

V sobotu jsme se zúčastnili turnaje v Praze, oproti původním předpokladům se turnaje účastnilo jen sedm týmů, hořkost porážky jsme, při skóre 33:2, nepoznali.

Turnaj očima trenéra Lukáše Daňka

První dvě utkání byla zcela v naší režii, i když nutno přiznat, že soupeř z Berouna tvořen především hráči ročníku 2008 nám nedal vůbec nic zadarmo. První těžká zkouška přišla s pořádajícím týmem Fotbalové Akademie Praha, který nakonec skončil na druhém místě. Ač tomu výsledek nenapovídá, šlo o kvalitního soupeře, který se snažil hrát fotbal a disponoval velmi šikovnými fotbalisty. Jelikož ale i my jsme hráli s velkou chutí a nasazením bylo výsledkem jasné vítězství po asi nejlepším výkonu na turnaji. Proti týmu z Benešova jsme nastoupili okamžitě po utkání s Akademií, která nám sebrala hodně sil a na výkonu to bylo trochu znát. Přesto jsme po pěti minutách měli vést minimálně o tři branky. Za utkání jsme byli alespoň pětkrát naprosto sami před brankařem a jen naše zbrklost v zakončení nás nakonec připravila o body. V utkání s Braškovem jsme si zastříleli a připravovali se na tým z Kolína. Výhra by nám zajistila prvenství na turnaji. Prvních pět minut, ač jsme nakonec vedli 1:0, bylo strašidelných. Nulový pohyb, zbavování se míčů a nutno říct, že i kvalitní hra soupeře nám toho moc nedovolila. Po uklidnění ve hře a zvýšení na 2:0 jsme začali hrát to, co jsme chtěli a nakonec zápas v poklidu dovedli k vítězství 4:0. Ale Kolín si určitě zasloužil skončit na lepším, než 4. místě.

Poděkování za turnaj patří všem hráčům, stále je na čem pracovat ale nasazení i snaha o kombinační hru byla v pořádku. Samozřejmě děkujeme i rodičům za hlasitou podporu při fandění.

FK Pardubice: Flamík Filip – Čihák Vojtěch, Komárek Adam, Vrážel Daniel, Pavlíček Martin – Schejbal Filip, Kučera Ondřej – Dostál Jan, Schejbal Dominik, Drobný Lukáš, Hudák Jáchym