U-10 (2013) | 04.09.2016

Zlato z Chocně

V neděli jsme odehráli turnaj v Chocni a získali zlaté medaile.

Turnaj očima trenéra Lukáše Daňka:

K dalšímu turnaji jsme v krásném slunečném počasí odcestovali do Chocně. Na hezky uspořádaném turnaji o 10 účastnících jsme stanuli na nejvyšším místě.

V prvním utkání nás čekal tým Chocně ,,B“, v tomto zápase jsme celou dobu dominovali, sehráli spoustu hezkých akcí a zaslouženě zvítězili vysokým dvouciferným rozdílem.

Poté nás čekal tým z Vysočiny, Jihlavě jsme před týdnem ve Skutči podlehli 2:5, takže bylo co vracet. Od začátku jsme na soupeře vletěli a rychle vedli, byl to velmi zajímavý zápas, soupeř chtěl hrát fotbal a řekl bych, že to byl náš nejlepší výkon na turnaji. Všichni hráči patřičně bojovali a výsledkem bylo vítězství 4:2.

Další utkání s Letohradem, ač skončilo 4:0, mělo k výkonu z předešlého zápasu hodně daleko. Soupeř nám dělal poměrně problémy, především při naší rozehrávce, hráli jsme bez pohybu a to je potom znát. Přesto jsme se opět vyhráli za 3 body.

Nejtěžší a nejvyrovnanější bylo poslední utkání ve skupině s Lanškrounem. Soupeř hrál velmi bojovně, nevypustil jediný souboj a to nám dělalo problémy, i když jsme měli dostatek šancí na skórování, žádná se neujala a po chybě v obraně jsme prohrávali 1:0, po nějakých 5 minutách jsme vyrovnali a utkání tímto výsledkem, asi zaslouženě, skončilo.

V semifinále nás tak čekal tým z Prahy - Motorlet. Soupeř to byl velmi fotbalový, snažil se hrát po zemi a polovinu zápasu byl možná mírně lepší, stav v tu chvíli byl 1:1. Poté se nám podařilo vstřelit branku na 2:1 a od té chvíle jsme byli pány na hřišti a nakonec jsme jasně zvítězili 5:1.

Ve finále nás čekala domácí Choceň. Nástup byl velkolepý, s východem z tribuny a za tónů písně od skupiny Queen ,,We are the champions“, zkrátka aby měli kluci patřičný finálový zážitek. Po představení jednotlivých hráčů mohlo být utkání zahájeno. Báli jsme se aby se kluci více nesoustředili na nástup než na samotný zápas, ale když to v polovině zápasu bylo 5:0, věděli jsme, že tyto obavy byly zbytečné. Zbytek zápasu už se jen dohrával, i kvůli ztrátě koncentrace některých hráčů se soupeři podařilo dvakrát skórovat a zkorigovat výsledek na 5:2.

Chválíme za přístup všechny hráče, i když každý ví, ať už sám, nebo od nás trenérů, kde by měl přidat. Jak jsem psal již minule, stále je co zlepšovat a to bude platit po každém turnaji, ať už bude zlatý nebo ne.

FK Pardubice: Flamík Filip – Komárek Adam, Veselý Tomáš, Čáslavka Ondřej, Kučera Ondřej – Čihák Vojtěch, Vrážel Daniel – Dostál Jan, Drobný Lukáš, Vencl Ondřej, Pavlíček Martin, Koblížek Marek

Zápasy ve skupině:

FK Pardubice – FK Spartak Choceň ,,B“   10:0

(4x Dostál, 2x Koblížek, Vencl, Čihák, Drobný, Vrážel)

FK Pardubice – FC Vysočina Jihlava      4:2

(2x Dostál, 2x Drobný)

FK Pardubice – FK OEZ Letohrad    4:0

(2x Dostál, Drobný, Vencl)

FK Pardubice – TJ Lanškroun    1:1

(Pavlíček)

Semifinále

FK Pardubice – FK Motorlet Praha    5:1