U-10 (2013) | 28.08.2016

Prvním a pátým místem otevíráme sezónu

V sobotu jsme se účastnili dvou turnajů. V Českém Brodě nás čekalo zlato a ve Skutči páté místo.

Zlato z Českého Brodu

Turnaj očima trenéra Lukáše Daňka:

Na úvod nás čekal ,,druhý“ tým Českých Budějovic, jak se ale později ukázalo, Jihočeši měli 2 vyrovnané týmy, neboť skončili pátí, respektive šestí. S výjimkou prvních dvou minut se jednalo asi o náš nejlepší zápas na turnaji i proto, že soupeř chtěl hrát fotbal. Nám se dařilo jak střelecky tak i kombinačně a v klidu jsme vyhráli 11:0. Ač výsledek vypadá pro soupeře hrozivě, určitě se jednalo o jeden z lepších týmů na turnaji, zkrátka nám vyšlo téměř vše, na co jsme sáhli.

Druhé utkání s Pečkami pro nás bylo těžší, i proto, že soupeř hrál zezadu a podnikal nepříjemné protiútoky, kde měl šikovné malé útočníky. Nám se přesto podařilo 3x skórovat.

Další utkání a Rapidem Psáry bylo podobné tomu prvnímu s Budějovicemi a poklidná výhra 8:0 mluví za vše.

Asi nejtěžší zápas ve skupině nás čekal se Satalicemi. Urostlý soupeř dělal naším menším hráčům problémy. Prohrávali jsme 0:1, rychle jsme ovšem vyrovnali a po většinu zápasu byli lepší, jen jsme nevyužívali šance, což naštěstí bylo zlomeno na konci utkání dvěma góly a výhrou 4:2.

K poslednímu utkání s Meteorem Praha jsme nastoupili bezprostředně po utkání se Satalicemi a bylo to na našem výkonu znát, hodně mezer v obraně, působili jsme trochu unaveně, přesto jsme zvítězili 4:1.

A nakonec přišlo ,,zlaté“ finále, i když dlouho spíš vypadalo stříbrně…

Prvních 7 minut jsme se Slávií hráli vyrovnaně, možná jsme byli o trochu lepší, poté ovšem přišla střela z dálky, gól a od té doby jsme tahali za kratší konec provazu. Slavia měla víc ze hry, byla lepší a pár šancí nevyužila, potom po naší chybné rozehrávce zvýšila na 0:2. Opět jsme přežili nějakou tu šanci a zničehonic udeřili po hezké akci Lukáše Drobného. Zbývaly asi 4 minuty do konce utkání a od té doby jsme převzali iniciativu my. Za 2 minuty opět Lukáš Drobný vyrovnal na 2:2  a Slavia nakonec byla ráda, že utkání skončilo remízou, protože v poslední minutě nebyl na hranici pokutového území odpískán jasný faul na našeho hráče. Utkání tak dospělo k penaltám.

Z plánovaných tří sérií se stalo sérií deset. V té poslední poslal Honza Dostál míč do šibenice, a jelikož hráč soupeře minul bránu, mohli jsme se radovat ze zlatých medailí.

Z prvním turnajem nové sezóny jsme byli jako trenéři velmi spokojeni, nikdo z hráčů nás nezklamal, ba naopak, někteří podali výborné výkony. Konkrétně ale nikoho chválit nebudeme, aby nebyl moc nahoře. Samozřejmě je stále na čem pracovat, zlepšit hru v obraně, kombinaci. Nikdy není nic dokonalé, ale máme na to celé 2 roky, tak se snad stále budeme zlepšovat.

FK Pardubice: Flamík Filip – Bohuněk Petr, Skokan Filip, Stavinoha Jakub, Procházka Přemek – Vrážel Daniel, Drobný Lukáš – Schejbal Filip, Schejbal Dominik, Dostál Jan, Zářecký Filip

Výsledky ve skupině

FK Pardubice – SK Dynamo České Budějovice ,,B“     11:0

(5x Dostál, 2x Schejbal D., Skokan, Zářecký, Vrážel, Schejbal F.)

FK Pardubice – AFK Pečky     3:0

(2x Dostál, Schejbal F.)

FK Pardubice – SK Rapid Psáry     8:0

(3x Vrážel, 2x Dostál, Schejbal F., Schejbal D., Drobný)

Nejlepší hráč: ? (SK Slavia Praha)

Nejlepší brankář: Filip Flamík (FK Pardubice)

Nejlepší střelec: Jan Dostál (FK Pardubice)

Nejužitečnější hráč týmu: Daniel Vrážel (FK Pardubice)

Páté místo ze Skutče

První turnaj s pěti hráči v poli a k tomu ihned po soustředění. Náročnosti ještě dodalo ,,saunové“ počasí a deset dlouhých zápasů. Některé nám vyšli více, jiné méně. Asi ještě je brzy cokoliv hodnotit. Kluci se snažili a za to jim patří dík. A nějaká ta nedůslednost a nekoncentrovanost se dá výše zmíněnými podmínkami omluvit. Aspoň kluci trochu poznali, co by měli hrát a teď už to chce jen čas a neustálou praxi.

FK Pardubice: Hudák Jáchym – Veselý Tomáš, Čáslavka Ondřej, Komárek Adam, Pavlíček Martin – Čihák Vojtěch, Kvaček Matěj – Zelinger Jan, Kučera Ondřej, Vencl Ondřej, Dítě Jakub