U-9 (2014) | 14.06.2015

U-8 finále KM

V sobotu 13.6. jsme se v České Třebové zúčastnili finálového turnaje krajské miniligy v České Třebové.

Turnaj se hrál za velkého vedra na stadionu České Třebové. Hřiště byla bohužel velmi malých rozměrů a hodně ztěžovala nějaké kličky nebo kombinace, v každém utkání to byl spíše boj o každý metr a většina soupeřů, pokud měla možnost, střílela z půlky nebo nezřídka přes celé hřiště. My jsme kluky jako vždy nutili ke kombinaci a fotbalovému řešení situací a výsledkově jsme byli biti, protože se samozřejmě při této snaze chyb nevyvarujeme. V prvním utkání jsme podlehli Hlinsku, z toho co jsem viděl tak hlinečtí kluci hráli nejlepší fotbal, vyhráli s námi zaslouženě, i když výsledek byl hodně krutý, protože kluci nepodali špatný výkon. Ve druhém utkání se Svitavami jsme byli fotbalovější, vedli jsme, ale neproměnili jsme několik dobrých příležitostí a soupeř nakonec zápas otočil. S výkonem jsme byli spokojeni, dostali jsme asi tři góly nechytatelnými střelami z přímých kopů někde z půlky hřiště. V dalším utkání jsme o gól přetlačili Ústí nad Orlicí. V posledním utkání jsme sehráli vydařený zápas s Nemošicemi. Vydařený herně, trochu méně už výsledkově. V zápase jsme srovnali nejprve třígólové a následně i další dvougólové manko, ale nakonec byl šťastnější soupeř. Kluci ale hráli výborně a opět to bylo o našich neproměněných šancích. V zápase o umístění s Českou Třebovou jsme naopak brzy vedli o tři góly my, ale soupeř nakonec utkání dalekonosnými pokusy přes celé hřiště výsledkově otočil. S výsledky a umístěním samozřejmě spokojenost nevládne, ale to nic nemění na tom, že nebudeme podřizovat naši hru výsledku a budeme se stále snažit o kombinaci a fotbalovost, i za cenu toho, že budeme dělat chyby a někdy i lacině inkasovat. Kluky chválíme za přístup k utkáním a snahu o fotbalovost.

Zápasy ve skupině B:

FK Pardubice – FC Hlinsko 2:7

Branky: Kaufman, Dušek

FK Pardubice – TJ Svitavy 1:4

Branka: Valenta

FK Pardubice – Jiskra Ústí nad Orlicí 3:2

Branky: Lorenc 2, Svatoň

FK Pardubice – SK Nemošice 5:6

Branky: Svatoň 3, Kaválek, Lorenc

O 7. Místo:

FK Pardubice – TJ Česká Třebová 5:6

Branky: Dušek 3, Kerbler, Lorenc