U-9 (2014) | 22.03.2015

Úspěšné vystoupení U-8 v Kosmonosech

První turnaj po zimě na přírodní trávě se nám vydařil, po prvním rozkoukání venku jsme odehráli velmi dobré zápasy a skončili nakonec čtvrtí z dvaceti týmů.

Konečně jsme se dočkali po zimě přírodní trávy a přálo nám i počasí, navzdory předpovědi bylo krásné slunečné počasí. Konkurence byla velká, na turnaji startovalo dvacet týmů ve čtyřech skupinách. My jsme do turnaje vstoupili hodně rozpačitě, se Satalicemi jsme se půlku zápasu spíš opalovali než hráli fotbal, prohrávali jsme o čtyři branky, ale kluci se nakonec chytli a podařilo se jim vyrovnat. Druhý zápas už byl z naší strany fotbalově trochu lepší, o branku jsme porazili Litoměřice. Třetí zápas byl z naší strany výborně odehraný, jasně jsme přehráli Viktorku Žižkov. V posledním utkání skupiny kluci opět hráli výborně, přestože prohrávali tak se jim podařilo zápas otočit a výhra znamenala vítězství ve skupině. V prvním utkání finálové skupiny s Děčínem jsme pokračovali ve výborném nasazení a snaze o fotbal, ale nakonec jsme o gól prohráli. Zápas s Ústím n.L. se hrál nahoru dolů, vždy jsme vedli a soupeř dorovnával, naposledy asi půl minuty před koncem. Kluci ale odehráli výborný zápas a byli pozdějšímu vítězi turnaje více než vyrovnaným soupeřem. V posledním utkání nám došla šťáva a prohráli jsme s Xaverovem. Kluky musím za celý turnaj pochválit, první dva zápasy si zvykali na přírodní travku, ale pak se rozehráli k výborným výkonům, makali, bojovali a předvedli nám dost fotbalových věcí. Konkurence na turnaji byla veliká, zúčastnilo se hodně dobrých týmů a měli jsme konfrontaci zase s jinými týmy než z našeho regionu. Za nasazení a bojovnost chválím všechny kluky, vyzdvihl bych Davida Duška, Adama Valentu, Robina Lorence a v brance Kubu Svatoně.

FK Pardubice: Dušek David, Kubín David, Kubín Vojtěch, Kumpan Daniel, Lorenc Robert, Markl Ondřej, Rešetár Dominik, Svatoň Jakub, Valenta Adam

Zápasy ve skupině:

FK Pardubice – TJ SK Satalice 6:6

Branky: Kubín V. 2, Lorenc, Rešetár, Dušek, Kubín D.

FK Pardubice – FK Litoměřice 4:3

Branky: Dušek 2, Lorenc, Markl

FK Pardubice – Viktoria Žižkov II 4:0

Branky: Dušek 3, Kumpan

FK Pardubice – Sokol Tišice 2:1

Branky: Valenta, Lorenc

Zápasy ve skupině o 1.-4. místo:

FK Pardubice – FAPV Děčín 2:3

Branky: Kubín V., Valenta

FK Pardubice – FK Ústí n.L. 4:4

Branky: Dušek 2, Kumpan, Markl

FK Pardubice – SC Xaverov I 1:5

Branka: Dušek

Pořadí:

1. FK Ústí nad Labem                           11. FK Viktoria Žižkov

2. SC Xaverov I                                    12. FK Litoměřice

3. FAPV Děčín                                      13. MFK Chrudim

4. FK Pardubice                                   14. FK Admira Praha

5. FC Viktoria Mariánské Lázně           15. Slovan Hrádek n. N.

6. SC Xaverov II                                 16. FK Viktoria Žižkov II

7. FK Hvězda Cheb                              17. Slovan Liberec

8. TJ Sokol Tišice                                  18. TJ SK Satalice

9. SKJ Junior Žatec                               19. TJ Spartak Průhonice