U-9 (2014) | 27.09.2014

Turnaj U-8 v Neratovicích

V sobotu jsme se zúčastnily turnaje v Neratovicích.

Přestože to ráno moc nevypadalo, turnaj se odehrál za pěkného slunečného počasí. Turnaje se zůčatnilo sedm družstev, hrálo se každý s každým, 1x18 minut, 5+1 hráčů. Počet hráčů v této kategorii nezvyklý, kluci se teprve učí hrát 4+1, ten jeden hráč navíc na malém hřišti zmenšoval prostor ke hře, víc se pak bojovalo než hrálo. Víc mi ale vadilo, že byla povolena malá domů, což příliš nepomohlo hře, neboť některé týmy toho využívaly víc než by bylo zdrávo, místo aby se snažily hrát fotbal. My jsme hráli malou domů stejně jako v minilize, tedy aby brankář nechytal míč do ruky. Sice jsme z těchto situací pár gólů dostali, ale kluci alespoň museli snažit vymýšlet něco fotbalového. Co se týče soupeřů tak turnaji herně jasně dominovaly oba týmy Bohemians 1905, kluci v zápasech s mladými klokany viděli, co jim chybí z techniky, rychlosti práce s míčem, výbušnosti, prostě všeho. V zápase s áčkem klokanů dostali dva rychlé góly, morálka šla dolů a zelenobílí nás pěkně povozili na kolotoči. Zápas s druhými klokany a pozdějším vítězem turnaje byl již o něčem jiném, do vedení jsme šli my a přestože byl soupeř fotbalovější, kluci odehráli výborné utkání s šancemi na obou stranách, které nakonec skončilo remízou. Další soupeři, snad mimo Loun, prostě hráli na výsledky a na vítězství. Což znamenalo, ve hře pod tlakem malá domů, dlouhý výkop, souboje o míč, střelba fyzicky disponovaných hráčů i z velkých dálek. Výsledky jsou strašidelné, ale ty bych neřešil, kluci se snažili o rozehrávku již od gólmana, fotbalová řešení, z čehož pak pramenily chyby a lacině inkasované góly. Navíc nás dnes pěkně trápila koncovka. Kromě obou zápasů s klokany jsme měli ve všech zápasech mnohem více šancí než soupeř a byli jsme fotbalovější, ale na výsledkách se to dnes moc neprojevilo. Do nějakého ideálu má naše hra stále hodně daleko, ale oceňuju snahu kluků o kombinaci, i když jsme dělali velké chyby a velkou pochvalu mají za to, že dnes žádný přímý kop ani z přijatelných vzdáleností nepálili bezhlavě na klec, ale rozehrávali je, a to hodně solidně, několikrát sami bez rady našli dobře postaveného spoluhráče a byly z toho šance, některé proměněné, více z nich ne. Nejlepším hráčem našeho mužstva byl vyhlášen Robin Lorenc a náš tým dostal cenu nejsympatičtějšího týmu, asi bylo ostatním sympatické, že jsme většinu z nich nechali vyhrát :-) Snad jim příště v tomto ohledu budeme sympatičtí trochu méně :-)

FK Pardubice:

David Dušek, Luboš Hátle, Aleš Kerbler, Vojtěch Kovárník, Vojtěch Kubín, Daniel Kumpan, Robert Lorenc, Ondřej Markl, Jakub Svatoň, Adam Valenta

FK Pardubice – FK Louny 4:5

Branky: Kubín, Svatoň, Markl, Dušek

FK Pardubice – Bohemians 1905 A 0:12

FK Pardubice – Jiskra Kojetice 3:4

Branky: Kumpan, Dušek, Valenta

FK Pardubice – Sokol Libiš 4:2

Branky: Lorenc 2, Valenta, Kumpan

FK Pardubice – Bohemians 1905 B 2:2

Branky: Kerbler, Kubín