U-9 (2014) | 02.06.2014

Zlato z Vysočan a stříbro z Peček

O víkendu se náš tým rozjel na dva fotbalové turnaje. Na obou jsme slavili úspěch. V sobotu v Pečkách jsme získali stříbro a nedělní Vysočany byly zlaté.

Stříbro z Peček

Očima trenéra Michala Křenka:

Sobotní ráno nás v Pečkách přivítalo krásným počasím a slunečnou oblohou. Los byl pro nás celkem příznivý a na rozehrání jsme dostali domácí tým Peček „B“, který však zaplnil převážně ročník 06´. Zápas byl jasně v naší režii a kluci si hezky zastříleli. Další dvě utkání ve skupině už byli těžší, ale jak Most, tak nakonec i Nusle jsme bojovností přehráli. Ze skupiny jsme postoupili z prvního místa a do finálové skupiny jsme měli k dobru 3 body.

Zde nás však čekalo ještě 6 náročných utkání se soupeři, jež postoupili z ostatních skupin. První v cestě stál bojovný Kolín, který hrál velmi tvrdě a aktivně. Těsná výhra 1:0 stála našeho brankáře dokonce zub, ale zápas statečně dochytal. Navíc k tomu přidal několik výtečných zákroků. Další utkání s věčným rivalem z Chrudimi, jsme poprvé vyšli bodově naprázdno. Chyběla nám bohužel větší vůle a bojovnost až dokonce, na rozdíl od soupeře, což se mu vyplatilo a v poslední minutě se štěstím vsítil vítěznou branku.

Utkání o „vše“ (zlato) nás čekalo s týmem ze Slaného, který dosud vše vyhrál. Což opět vedlo z naší strany k zaleknutí se a individuálním chybám, které soupeř bohužel trestal. Dvakrát se nám podařilo díky Kubovi Kvapilovi dotáhnout, na třetí branku už jsme však odpovědět nedokázali. Věděli jsme, že zlato je pryč, ale semkli jsme se, dali se dohromady, porážky hodili za hlavu a do dalších utkání vlétli s vervou. Všechny tři další zápasy jsme ukázali, že umíme hrát fotbal a na hřišti jsme vždy dominovali. Zdobila nás velká bojovnost, chuť do hry, pohledné fotbalové akce a touha po medaili, která nakonec zaslouženě přišla.

Všem klukům i fandícím rodičům chci moc poděkovat a z individuálních výkonů bych rád vyzdvihl Vojtu Morávka, Kubu Kvapila a Fandu Korunku.

FK Pardubice: Korunka František – Procházka Bořek, Vondrouš Jan, Fidrhel Martin, Puchner Michal – Dusil Štěpán, Morávek Vojtěch, Kvapil Jakub, Čebiš Hynek

Výsledky v základní skupině

AFK Pečky – FK Pardubice    0:10

(3x Kvapil, 3x Čebiš, 2x Dusil, Fidrhel, Morávek)

FK Pardubice – FK Baník Most   5:3

(2x Kvapil, Vondrouš, Čebiš, Dusil)

SK Nusle – FK Pardubice    2:3

(Dusil, Vondrouš, Morávek)

Výsledky ve finálové skupině

FK Kolín – FK Pardubice    0:1

(Kvapil)

FK Pardubice – MFK Chrudim    1:2

(Čebiš)

SK Slaný – FK Pardubice    3:2

(2x Kvapil)

FK Pardubice – SC Xaverov    5:0

(2x Morávek, 2x Kvapil, Dusil)

AFK Pečky ,,A“ – FK Pardubice   0:5

(2x Dusil, Čebiš, Kvapil, Vondrouš)

FK Pardubice – FK Poděbrady     5:1

(Vondrouš, Morávek, Dusil, Kvapil, Korunka)

Celkové pořadí turnaje

1. SK Slaný

2. FK Pardubice

3. MFK Chrudim

4. SK Nusle

5. AFK Pečky ,,A“

6. FK Kolín ,,A“

7. SC Xaverov

8. FK Poděbrady

9. SK Ďáblice

10. FK Baník Most

11. Bohemians Praha 1905 ,,06“

12. Bohemians Praha 1905 ,,05“

13. FC Čechie Kralupy

14. FK Čáslav

15. FK Kolín ,,B“

16. AFK Pečky ,,B“

Zlato z Peček

Ve všech zápasech jsme dominovali. I v zápase s Žižkovem jsme soupeře tlačili a zahodili několik slibných šancí. Žižkov se z brejku dostal do vedení a naše obléhání soupeřovy branky bylo marné. Až tři minuty před koncem z rohu vyrovnal Halda, následné navýšení skóre jsme nevyužili, ale remíza stačila ke zlatým medailím. Všechny hráče velmi chválíme, obzvlášť pak Jana Flašku a Artura Brože. Nejlepším hráčem našeho týmu byl pořadatelem zvolen Jan Flaška.

FK Pardubice: Slabý Marek – Hrobař Lukáš, Kožený Filip, Divíšek Vojtěch, Čejka Radek – Flaška Jan, Brož Artur, Novák Filip, Halda Marek, Smuts Daniel

FK Pardubice – TJ Sokol Řepy   3:0

(2x Flaška, Brož)

SK Praga Vysočany ,,A“ – FK Pardubice   1:4