U-9 (2014) | 18.05.2014

Výsledky 13. kola KM

V Hlinsku se za deštivé soboty uskutečnilo 13. kolo Krajské miniligy. Na něj jsme dorazili v menším počtu kvůli nedělnímu turnaji v Praze. Ten se nakonec kvůli počasí nekonal, ale bude nahrazen 1.6.

První tým červených se proti Chrudimi dostal ihned do vedení, ovšem mnoho chyb v obraně a nehlídání soupeře se podepsalo na konečném výsledku. Naopak druhý zápas s Třebovou byl v našich rukou a celkem brzy jsme si vytvořili brankový náskok, na který soupeř nedokázal příliš reagovat. V tomto zápase jsme předvedli několik skvělých kombinací, za což velmi chválíme. Poslední zápas byl smolný. Hra byla vyrovnaná a taktéž jako v předchozím utkání, jsme soupeři gólově unikli. Vedli jsme 4:2, ovšem pět minut před koncem se dravý soupeř dostal do několika šancí a utkání otočil.

Druhý tým červených vyhrál první poločas s Chrudimí, ovšem v tom druhém jsme dovolili nedůrazem soupeři otočit skóre. Naopak vepředu jsme dokázali několik skvělých příležitostí zahodit. Zápas s Třebovou byl jednoznačný a nebyl problém soupeře udolat. Poslední utkání s Hlinskem zase nabídlo vyrovnanou hru, v níž jsme my byli šikovnější, ale soupeř mnohem dravější. Na úvodní branku soupeře reagovali Dusil a Březina, ovšem Hlinsko dokázalo před poločasem vyrovnat. Druhé dějství bylo vyrovnané a probíhající čas ukazoval, že kdo dá gól, ten zřejmě vyhraje. To se povedlo Danu Smutsovi, když dorazil do branky hlavičku Dusila.

Oba týmy ukázali klady i zápory. Viděli jsme skvělé fotbalové myšlení, nápaditou kombinaci, ale i zmatky a nedůraz v osobních soubojích. Však víme, že dětí bylo málo a za to patří hráčům velká pochvala, že se s tím dobře vypořádali a bojovali. Skvěle zachytali oba brankáři, dále velmi chválíme výkon Jana Flašky, Marka Haldy a Martina Fidrhela.

FK Pardubice Červená1: Shejbal Oliver – Franc Michal, Halda Marek, Flaška Jan – Neumann Jiří, Kožený Filip

FK Pardubice Červená2: Slabý Marek – Puchner Michal, Fidrhel Martin, Březina Vojtěch – Špaček Ondřej, Smuts Daniel, Dusil Štěpán