U-9 (2014) | 29.03.2014

Sečtená halová sezóna 2013/2014

Máme za sebou poslední turnaj halové sezóny 2013/2014. My, trenéři, jsme s ní maximálně spokojeni. Samozřejmě je stále, co zlepšovat, ale ukázalo se, že výrazný progres tu je. Jako takový bonbónek jsme si připravili statistiky všeho, co se odehrálo od listopadu 2013 do března 2014. Berte to prosím s rezervou, je to jen taková zajímavost.

Všechny tyto statistiky neosvětlí, co že se to vlastně dělo v této halové sezóně. Jde skutečně jen o sumárum čísel, které sice ve velkém fotbale platí, ovšem v tom malém se to povaluje někde ve vlaku na vedlejší koleji a člověk může jen přihlížet, jakže ten vlak vlastně vypadá. Jediné, co je smyslem toho všeho, co se motá kolem FK Pardubice U8, je předváděná hra na hřišti, nyní ve smyslu palubovky. A byť nám začátek halové éry celkem nevyšel a turnaje v Nové Pace a Jaroměři, byli spíše na zadumání, tak Vamberkem odstartovala série několika skvělých turnajů, zápasů, gólů, nahrávek, momentů, brankářských i obranných zákroků. A za to vše klukům dík, dík že se snažili všem v hledišti ukázat, že není zbytečná práce, jež nás obklopuje a jíž jsme každý tak trochu součástí. No nic jdeme na ta čísla, ne?

Turnaje

Nová Paka    (4. místo)

Jaroměř    (3. místo)

Chrudim    (3. místo)

Vamberk    (1. místo)

Hradec Králové    (1. místo)

Pardubice    (3. a 7. místo)

Skuteč    (2. místo)

Hradec Králové    (2. místo)

Pardubice     (2. a 3. místo)

Hradec Králové    (1. místo)

Jaroměř    (1. místo)

Pardubice     (1. a 4. místo)

Chrudim     (1. místo)

Umístění

Vskutku pohledné, ovšem daleko více těší, že většina turnajů a zápasů byla vybojována dobře předváděnou hrou.

5x 1. místo

3x 2. místo

4x 3. místo

2x 4. místo

1x 7. místo

Individuální ceny

Brankáři měli v této halové sezóně hody a sbírali ceny téměř, kde se dalo. Naopak střelci nám nikdy moc nešli, ovšem častokrát se stalo, že ten či onen hráč skončil těsně pod laťkou. Také ocenění pro nejlepší hráče turnaje se nám rozrostla až na sedm fotbalistů, že by reference týmového ducha?

7x nejlepší hráč turnaje:

2x Divíšek Vojtěch, Halda Marek, Kožený Filip, Morávek Vojtěch, Flaška Jan, Vondouš Jan

2x nejlepší střelec turnaje:

Kvapil Jakub, Flaška Jan

6x nejlepší brankář turnaje:

4x Slabý Marek, 2x Shejbal Oliver

Statistiky

A pak, že neumíme dávat góly, to se dá teď říct s přivřenýma očima, ale je tu velké ale. Osobně si myslím, že kdybychom ještě počítali zahozené stoprocentní šance, tak se dopracujeme možná i k trojcifernému číslu. Ne, jen vtip, vždyť se blíží apríl, každopádně gólů mohlo být víc, ale berme, co je. Výher je dost a troufám si tvrdit, že většina z nich zcela zasloužená. Vzájemná utkání našich týmů jsou ze statistik vypuštěna.

Výhra: 59x

Remíza: 14x

Prohra: 14x

Celkový počet vstřelených branek:  263

Celkový počet obdržených branek:  87

Kuriozity

Výhru asi nemá třeba komentovat, ale ta prohra je trošku smutná. Urodila se totiž, po jednom z nejhezčích turnajů, co jsme v zimě odehráli. Skupinou jsme prošli bez ztráty květinky a semifinále bylo plné zmatků a zbytečných chyb. Ale přeci jen, takových zápasů ještě bude. Kdo viděl zápas s Hradcem, tak ten si asi ještě stále pamatuje tu dunivou, uřvanou atmosféru. Ještě, že nebyly bubny. A zde vidíte, na co už padlo pár slov. Je to celkem vtipné. Marek Halda vstřelil nejvíc branek ve Vamberku, ovšem cena pro střelce se neudělovala. Honza Flaška zas nastřílel 13 branek v Hradci Králové, ovšem byl o branku horší, proto se ceny také nedočkal. Nebylo však třeba smutnit, titul nejlepšího střelce získal již týden předtím ve Skutči, a to jen s ,,pouhými“ sedmi góly.

Nejvyšší výhra:

FK Pardubice – MFK Nové Město nad Metují ,,B“   12:0

Nejvyšší prohra:

FK Pardubice – MFK Chrudim    1:4

Nejemotivnější zápas:

FK Pardubice – FC Hradec Králové ,,A“   5:5

Nejvíce vstřelených gólů na turnaji:

Flaška Jan (13), Halda Marek (11)

Střelci

Tabulka střelců, jen tak pro zajímavost. A podívejte, máme tam i všechny brankáře. Střílet góly u nás umí snad každý.

Pořadí

Čejka Radek

Slabý Marek

1

Toť konec cesty. Pětiměsíční alej je za námi a nás konečně čeká tráva, neboli to pravé. Věřím, že vás tyto nic neříkající statistiky trochu namlsaly na neočekávané zítřky, které jsou v dohlednu.

(Autor: Slezák Ladislav | Datum: 29.03.2014 | Zdroj fotky: )

Kave bau Pardubický kraj Palent Zenpro Caha AUTO IN Auto Hybeš - Škoda Auto Hybeš - KIA

ČPP Servis